یکشنبه 4 آیان 1399
در آستانه رونمایی از مستند «متولد آذر»؛

بهداروند: مرتضی سرهنگی روزی را بدون دغدغه انقلاب سپری نکرده است

بهداروند
    -     کد خبر: 6244
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/26|10:17
نویسنده کتاب «زندان الرشید» درباره شخصیت مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی مرادش از کار در حوزه ادبیات و نشر کتاب، تحقق اهداف والای خود و ایفای نقشش در حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام محمدمهدی بهداروند در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره شخصیت مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی در زمان جنگ در جبهه حضور داشت و بعد از جنگ پوتین خودش را از پای درنیاورد و تنها اسلحه سخت خودش را زمین گذاشت و با سلاح نرم خود یعنی قلم به همان ماموریت و وظیفه‌ای که برای خودش تعریف کرده بود ادامه داد. او با همان جدیت برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تعالی ادبیات دفاع مقدس و انقلاب شبانه‌روز تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: مرتضی سرهنگی مرادش از کار در حوزه ادبیات و نشر کتاب، تحقق اهداف والای خود و ایفای نقشش در حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی است. او اصلا به دنبال جایگاه و مقام نبوده و نیست و برعکس کسانی که می‌خواهند از این نمد برای خود کلاهی ببافند، تنها به مسیر و کارهای خود توجه می‌کند. هرجا که اتفاق بزرگی رخ می‌دهد و رشدی در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس صورت می‌گیرد، مرتضی سرهنگی در آنجا فعالیتی کرده است اما هیچ‌گاه در ویترین و تریبون حاضر نمی‌شود، و همین اخلاص و دوری از شهرت او است که مرتضی سرهنگی را از بسیاری از نویسندگان متمایز می‌کند.

این نویسنده تصریح کرد: حسن‌خلق آقای سرهنگی و اخلاق پسندیده ایشان در مواجهه با دوستان و سایرین به حوزه نگارش کتب و فعالیت ادبی ایشان هم سرایت کرده و به واسطه همین اخلاق نیکو است که ایشان تا این حد موفق و اثربخش حضور داشته‌اند.

حجت‌الاسلام بهداروند با بیان اینکه مرتضی سرهنگی روزی را بدون دغدغه انقلاب سپری نکرده است، گفت: مرتضی سرهنگی برای کشف استعدادها و شناسایی افراد مستعد که نهفته هستند دست به سفر به سراسر ایران زد و توانست استعدادهای بسیار خوبی را کشف کند. بسیاری از این استعدادها که به واسطه جناب سرهنگی وارد عرصه ادبیات و حوزه جدی آن شدند، امروز از افراد تاثیرگذار هستند و هرکدام برای خود عناوینی را به دست آورده‌اند. به واسطه اخلاق نیکو و منش آقای سرهنگی بسیاری به حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس علاقه‌مند شدند و سعی کردند در مسیر او حرکت کنند.

وی در ادامه گفت: امیدوارم که سرهنگی‌ها و بهبودی‌های ادبیات فارسی تکثیر شوند و شاهد ظهور و بروز شخصیت‌هایی باشیم که مانند این دو عزیز این‌گونه فعالیت کنند.

نویسنده کتاب «زندان الرشید» به نقل خاطره‌ای پرداخت و درباره آن گفت: می‌خواهم خاطره‌ای را نقل کنم که نشان می‌دهد رهبر انقلاب تا چه اندازه به جناب سرهنگی علاقه‌مند است. مدتی قبل قرار شد طی یک دیدار خصوصی و صمیمی برای اقامه نماز ظهر خدمت مقام معظم رهبری برویم. ایشان که از در منزل خارج شدند با همه از دور سلام و احوال‌پرسی کردند، همین که چشمشان به آقای سرهنگی افتاد جلو آمدند و دستشان را دور گردن آقای سرهنگی بردند و سر ایشان را روی سینه گذاشتند و مفصل بوسیدند. بعد از پایان آن جلسه، شب با خانه آقای سرهنگی تماس گرفتم و تلفنی به همسر ایشان گفتم که امروز چنین اتفاقی افتاد و من اصلا به این اتفاق غبطه نخوردم بلکه به‌شدت حسادت کردم که حضرت آقا این‌گونه جناب آقای سرهنگی را دوست دارند. مرتضی سرهنگی بسیار بی‌بدیل و بی‌مانند است.

 

گفتنی است، مراسم رونمایی از مستند پرتره مرتضی سرهنگی با عنوان «متولد آذر»، ساعت 15 یک‌شنبه 2 دی‌ماه در تالار سوره حوزه هنری با حضور شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و سینمایی کشور برگزار می‌شود. مستند «متولد آذر» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید رضا حسینی به زندگی و زمانه مرتضی سرهنگی، چهره برگزیده هنر انقلاب و پژوهشگر پیش‌کسوت دفاع مقدس می‌پردازد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال