یکشنبه 18 خرداد 1399

جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» برگزیدگان خود را معرفی کرد

جشنواره جوان سوره
    -     کد خبر: 6207
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/21|22:42
با معرفی برگزیدگان شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره»، این رویداد ادبی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف عصر امروز(چهارشنبه 21 آذر) در تالار مطهری دانشکده کشاورزی دانشگاه گیلان برگزار شد.
بعد از قرائت قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تیزر جشنواره در ابتدای برنامه، عبدالله روا مجری مراسم به روی سن رفت و با خوشامدگویی به حاضران از خاطرات خوش خود از این رویداد ادبی یاد کرد.

محمدی: رویش جشنواره جوان سوره آن را متمایز از جشنواره های مشابه کرده است
در ادامه عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری گفت: خوشحالم که عضوی از این جشنواره بوده ام و به نظرم رویش این جشنواره، آن را از سایر رویدادهای مشابه متمایز کرده است. تعدادی از داوران امروز جشنواره، خود پیش از این از داوران دوره های گذشته بوده اند.
وی افزود: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد تعالی و رشد شاعران و نویسندگان جوان شرکت کرده در این جشنواره باشیم و بیشتر و بیشتر از شنیدن افتخارات آن ها لذت ببریم.
محمدی در ادامه به همراه مجید مصلحی مدیر کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری، غلامرضا قاسمی رئیس حوزه هنری استان گیلان و محمدحسین مهدوی(م.موید) از کتاب دو جلدی «80 سال شعر نوی گیلان» که توسط هادی میرزانژاد موحد و سید فرزام حسینی گردآوری شده است، رونمایی کردند.
پخش مستندی از صحبت های داوران و روند برگزاری جشنواره بخش بعدی این مراسم بود.
مجد الدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، فریبا یوسفی شاعر، سید محمدجواد شرافت دبیرعلمی بخش شعر، محمدرضا شرفی خبوشان دبیر علمی بخش داستان شانزدهمین جشنواره جوان سوره در بخش اول جوایز را اهدا کردند.

 لوح تقدیر و جایزه  نقدی بخش داستانک به شیما شهید زاده از استان کرمان برای اثر «دلتنگ» اهدا شد.
همچنین در بخش داستان کوتاه لوح تقدیر و جایزه نقدی به حسن قربانی از سمنان برای اثر «گودال هرات» اهدا شد.
در بخش ترانه وسرود لوح تقدیر و جایزه نقدی به «مناجات» سروده اعظم معارف وند از قم اهدا شد.
لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش شعرنو(نیمایی) نیز به  اسماعیل احمدی امجزی از کرمان برای شعر «شادی به چه کار می آید»، رسید.
در بخش شعر کلاسیک نیز میثم داوودی از قم لوح تقدیر و جایزه نقدی را برای شعر «خوش است توبه کنم» دریافت کرد.
گفتنی است این آثار توسط راه یافتگان به مرحله نهایی منتخب شدند.

در بخش تقدیر، علی قربانی دبیر دوازدهمین جشنواره «فیلم های 100ثانیه ای» و محمدرضا بایرامی برای تقدیر از مجید دانش آراسته نویسنده پیشکسوت گیلانی به روی سن رفتند.
همچنین با حضور احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و غلامرضا قاسمی رئیس حوزه هنری استان گیلان از محمدحسین مهدی(م.موید) شاعر پیشکسوت گیلانی تقدیر شد.
در بخش بعدی حسین فتاحی، بیژن ارژن، علی اصغر عزتی پاک، احمد نادمی و ابراهیم زاهدی مطلق برای اهدای جوایز  به روی سن آمدند.
جایزه ویژه جشنواره نیز بنا به نظر هیئت داوران در بخش‌های سه گانه شعر به دلیل دریافت رتبه بالا در دو بخش کلاسیک و نو، به آثار «گل حساس»، «دو نیمایی پاییزی»، «خوش خوشان و بلوغ ربنا» به رضا یزدانی از قم رسید.
در بخش داستانک و داستان کوتاه هیئت داوران هیچ اثری را شایسته دریافت رتبه ندانستند.
در بخش ترانه نیز هیئت داوران هیچ اثری را شایسته دریافت رتبه برتر ندانستند اما به پیشنهاد آن ها تمام آثار راه یافته در اختیار مرکز موسیقی حوزه هنری قرار می گیرد تا در صورت تایید در قالب موسیقی اجرا شوند.
محمدرضا احسانی از کرمانشاه برای اثر«فراموشی» لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره و فرصت چاپ یک مجموعه شعر توسط انتشارات سوره مهر را دریافت کرد.
در بخش شعر کلاسیک لوح تقدیر، جایزه نقدی و فرصت چاپ یک مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر به آرزو سبزوار قهفرخی از استان چهارمحال و بختیاری برای شعر «درختی به نام زن» رسید.


شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری برگزار شد.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال