سه شنبه 1 مرداد 1398
حسین رفیعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

نکته‌سنجی از ویژگی‌های بارز قلم زرویی نصرآباد بود

حسین رفیعی
    -     کد خبر: 6187
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/18|12:51
حسین رفیعی، بازیگر و مجری تلویزیون، درباره شخصیت و قلم زنده‌یاد زرویی نصرآباد گفت: امروز بسیار متاسفم که جامعه فرهنگی، ادبی و طنز کشور زرویی نصرآباد را در میان خود ندارد، او انسانی بسیار نکته‌سنج و دقیق بود و از همین رو جای چنین انسان بزرگی در حوزه ادب، همچون سایر بزرگان پر نخواهد شد.

حسین رفیعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره ویژگی شخصیتی مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد گفت:  من بسیار ناراحت و غمگینم که جامعه طنزپرداز کشور زرویی نصرآباد را از دست داد. بسیار زود بود که استاد طنز ما این‌قدر زود جامعه ادبی و طنز کشور را ترک کند و به دیار بافی بشتابد. این مرد بزرگ مصداق طنز واقعی و فاخر بود و بر پایه علمی که داشت توانست قدم بلندی در مسیر بهبود وضع و جایگاه طنز کشور بردارد.

وی ادامه داد: زرویی نصرآباد بر ادبیات کهن و کلاسیک ایران مسلط بود و به طور کامل اصول ادبیات را می‌شناخت. همان‌طور که می‌دانید طنز گونه‌های مختلف و شاخه‌های متفاوتی دارد. او بر همه این شاخه‌ها آشنایی و تسلط داشت و از همین رو بسیار دقیق و موشکافانه به موضوعات می‌پرداخت.

این مجری تلویزیون با نقل خاطره‌ای درباره مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد، درباره شخصیت وی گفت: زمانی ما با ایشان همکار بودیم و مرحوم زرویی درباره طنز نکات بسیار خوبی را به ما می‌گفت. عده‌ای که ایشان را نمی‌شناختند می‌گفتند که این چهره جدی مگر می‌تواند طنز هم بگوید، اما زمانی که مرحوم زرویی نصرآباد لب به سخن می‌گشود، بسیار شیرین با زبان لطیف خود نکاتی را می‌گفت که همه مجذوب ایشان می‌شدند. نکته‌سنجی و دقت کار مرحوم زرویی نصرآباد بسیار برجسته بود؛ به‌طوری که هیچ‌گاه کسی از قلم مرحوم زرویی گزیده نشد؛ زیرا می‌دانست در پشت هر طنز او مشکلی وجود دارد که دغدغه آن سبب شده است که مرحوم زرویی دست به قلم شود و برای رفع آن مشکل تلاش ‌کند.

گفتنی‌ست؛ مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد زرویی نصرآباد چهارشنبه ۱۹ دی‌ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال