پنج شنبه 14 آذر 1398
با یادداشتی از پرویز دوایی؛

مجموعه داستان «سودای پرواز» رونمایی شد

سودای پرواز
    -     کد خبر: 6147
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/18|14:50
سرویس : استانها
آیین رونمایی و جشن امضای مجموعه داستان «سودای پرواز» دومین مجموعه داستان هنرمند خوزستانی عبدالحسین حاج‌سردار در کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم که به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خوزستان و کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شد، چهره‌های مطرح ادبی، فرهنگی و هنری استان و علاقه‌مندان به داستان‌نویسی حضور داشتند.

در ابتدای جلسه، فردین کوراوند، مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری خوزستان، ضمن معرفی نویسنده کتاب، یادداشتی از پرویز دوایی نویسنده، منتقد و مترجم پیش‌کسوت سینمایی مقیم پراگ، قرائت کرد.

در این یادداشت آمده است: «برایم دلپذیر است که داستان‌های این کتاب، بدون غمزه‌های خودنمایانه و روراست و صریح است و نگاه نویسنده با وجود آنکه از رنج‌های روحی ناشی می‌شود نگاهی مهربان، باعطوفت و بی‌عقده است.»

در ادامه، آرش آذرپناه، نویسنده و پژوهشگر ادبی، تألیف مجموعه داستان سودای پرواز را در پروسه ادبی حاج سردار، گامی رو به جلو دانست و گفت: این کتاب، در مقایسه با کتاب پیشین حاج سردار، از لحاظ روایت و پختگی کلام، گامی رو به جلو است. راوی جست‌وجوگر در داستان‌هایی مانند «در شاهراه» و «قصور» به شکل موفق‌تری ظاهر شده است.

مهدی مرادی، شاعر و منتقد ادبی، ضمن تبریک به حاج سردار به دلیل کتاب دومش گفت: ردپای سینما و تصویر در همه داستان‌های این مجموعه دیده می‌شود.

گفتنی است، با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری استان چون علی‌ یاری مدیر امور فرهنگی معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران، حسین بهبهانی رئیس کتابخانه مرکزی خوزستان و رضا کیانی مشاور استاندار، لوح سپاسی به نویسنده کتاب اهدا شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال