دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

هیئت فرهنگی عراقی از حوزه هنری بازدید کرد

بازدید هیات عراقی
    -     کد خبر: 6092
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/13|13:12
هیئتی از فعالان فرهنگی (مدیران موسسات فرهنگی هنری) عراق، دوشنبه ۱۲ آذرماه از حوزه هنری بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، هیئت فعالان فرهنگی کشور عراق روز دوشنبه 12 آذرماه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف حوزه هنری، دیداری صمیمانه با عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی این نهاد انقلابی و برخی دیگر از هنرمندان و مدیران حوزه هنری داشتند.

این هیئت فرهنگی در ابتدا ادای احترامی به مزار شهدای غواص گمنام داشتند و پس از آن از نمایشگاه «مهر و ماه» در گالری ابوالفضل عالی، نمایشگاه عکس‌های فیلم محمد رسول الله (ص) در خانه عکاسان ایران، کارگاه هنرهای تجسمی و همچنین کتابخانه جنگ بازدید کردند.

هیئت فعالان رسانه‌ای و فرهنگی عراقی در ادامه دیداری با تنی چند از مسئولان و هنرمندان حوزه هنری همچون عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، حیدر ایمنی مدیر مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل حوزه هنری و مجید سعدآبادی شاعر داشتند.

در این دیدار، عباس محمدی با  بیان اینکه یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌ها بعد از هند در بین‌النهرین شکل گرفته است، اظهار کرد: خوشحالم امروز در خدمت بزرگوارانی از سرزمین کهن عراق هستم. ما و مردم عراق، تنها به دلیل تفاوت زبانی نمی‌توانیم خودمان را از هم جدا بدانیم.

وی ادامه داد: به لحاظ وجوه شعری و هنری، ایران و عراق نقاط مشترک بسیاری دارند. همان‌طور که بسیاری از جوانان عراقی موسیقی ایران را دوست دارند و خوانندگان ایرانی را می‌شناسند، ایرانی‌ها هم به موسیقی عراق علاقه‌مندند و در دیگر بخش‌های هنری هم همین‌طور است.

محمدی با تاکید بر اینکه حوزه هنری به دنبال تولید هنر اسلامی است، عنوان کرد: البته این هنر به معنای محدود کردن نیست بلکه به آن هنر متعهد می‌گوییم. همان‌طور که ژان پل سارتر از هنر متعهد سخن می‌گوید و در واقع در تمام دنیا هنر متعهد شناخته شده است. در زمینه شعر و داستان آثار بسیار خوب و پرفروشی داشته‌ایم و البته به دلیل پیشینه غنی که در زمینه شعر داریم، این بخش از تولیدات حوزه هنری مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

حیدر ایمنی نیز در سخنانی فعالیت‌های روابط عمومی حوزه هنری را تشریح کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال