سه شنبه 28 آیان 1398
رئيس شورای هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان:

مردم ما سمبل مقاومت هستند

عصر خاطره محرم اصفهان
    -     کد خبر: 6086
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/13|13:14
سرویس : استانها
نشست همکاری‌های مشترک حوزه هنری استان اصفهان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان در خصوص برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، روز یک‌شنبه ۱۱ آذرماه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این نشست با هدف تعامل برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در دفتر رئیس حوزه هنری اصفهان برگزار شد. در این نشست جعفر عسگری، رئيس شورای هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان، با اشاره به فعالیت‌های حوزه هنری گفت: خلأ نبود کارگروه هنری اصفهان را حوزه هنری استان اصفهان پر کرده است.

وی ادامه داد: مردم ما سمبل مقاومت هستند و سخن مردم باید با زبان هنر گفته شود و مطالبه‌گری آنان نیز با همین زبان بیان شود و نیاز است که شیوه مطالبه‌گری مردم با شیوه نوین بیان انجام گیرد. جا دارد که دستگاه‌های فرهنگی شهر منصفانه به وظایف واقعی خود عمل کنند و عملکرد بسیاری از دستگاه‌ها باید استانی باشد اما گستره عملکردشان عمدتا محدود و محصور است.

عسگری با اشاره به بی‌انگیزگی دستگاه‌ها و پرسنل آن تصریح کرد: آموزش دادن دستگاه ها برای برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهملین سالگرد انقلاب اسلامی نیاز به ایده و اجرا در دو ماه دهه فجر و بهمن دارد.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان تاکید کرد: در جامعه نیز با توجه به مشکلات موجود اینکه چگونه باید فراخوان برای بزرگداشت مناسبت های انقلابی داده شود و اینکه پذیرش برخی از حرف‌ها در جامعه وجود ندارد می‌توان امیدبخشی و حرکت را با زبان هنر در مردم دمید.

وی با اشاره به نیاز شهرستان‌ها برای اجرای برنامه ها و جشن های انقلاب اسلامی گفت: شعار چهلمین سال انقلاب اسلامی افتخار به گذشته و امید به آینده است. از برنامه های ما در شهرستان‌ها می توان به اعزام گروه های هنری به شهرستان‌ها و همچنین گروه های پخش فیلم در روستاها و تجلیل از خانواده شهدا اشاره کرد.

در ادامه دکتر مهدی احمدی‌فر، رئیس حوزه هنری استان اصفهان، از برنامه‌ریزی برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در حوزه هنری خبر داد و گفت: حوزه هنری به تجمیع فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی با دستگاه‌های همکار در حوزه فرهنگ و هنر و به انجام تعامل سازنده در اجرای برنامه‌های این مناسبت خواهد پرداخت و سعی در تجمیع و هم‌راستاسازی فعالیت‌ها در شهر و استان اصفهان دارد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در اصفهان توسط حوزه هنری اصفهان ادامه داد: می‌توان با تجمیع دستگاه‌های اجرایی شهر در این خصوص برنامه‌ریزی عملیاتی کرد. سفارش تولید اثر فاخر در حوزه موسیقی و ترانه انقلابی داده شده که شعرهای آن با رویکرد توصیفی از ارزش‌ها ارائه می‌شود. حوزه هنری در حال آهنگ‌سازی برای پنج شعر تولید شده است که در صورت تأمین منابع می‌تواند قابلیت اجرای استانی داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال