سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

برگزاری کارگاه خلق آثار هنری عبدالحمید قدیریان در یزد

خلق اثر
    -     کد خبر: 6084
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/12|15:09
سرویس : استانها
کارگاه آموزشی‌ـ‌تولیدی نقاشی و معماری با حضور استاد عبدالحمید قدیریان، هنرمند برجسته عرصه هنرهای تجسمی و سینما، در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگاه خلق آثار هنری در زمینه نقاشی و معماری با عنوان «پابه‌پای استاد عبدالحمید قدیریان» همراه با نشست هم‌اندیشی و نقد آثار با حضور تعدادی از دانشجویان این دو رشته‌ در یزد برگزار می‌شود.

در این کارگاه یک‌روزه که با هدف ارتقای توانمندی هنرجویان و هم‌افزایی و تعامل بین بخشی تشکیل می‌شود، دانشجویان با راهنمایی‌های این هنرمند پیش‌کسوت در موضوعات مختلف به خلق اثر می‌پردازند و نکات آموزشی لازم را فرا می‌گیرند.

این کارگاه با همکاری حوزه هنری یزد و دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد سه‌شنبه 13 آذرماه از ساعت 9 صبح تا 17 در حیاط رسولیان این دانشکده واقع در خیابان امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

عبدالحمید قدیریان، متولد سال ۱۳۳۹در تهران، کارشناس رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا و کارشناس ارشد نقاشی از دانشگاه هنر است.

وی از سال ۱۳۶۰ فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه نقاشی آغاز کرد و از سال ۱۳۶۵ در سینما مشغول فعالیت شد. در سال ۱۳۸۹ نیز گواهی درجه یک هنری در رشته طراحی صحنه و لباس را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب کرد.

این نقاش، طراح صحنه و کارگردان هنری تاکنون در بیش از 45 نمایشگاه گروهی نقاشی شرکت کرده و برگزاری دو نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه‌ را در کارنامه فعالیت‌های تجسمی خود دارد.

مدیر هنری فیلم‌های «ملک سلیمان نبی(ع)» ساخته شهریار بحرانی، «ارتفاع پست» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا، «مریم مقدس(س)» به کارگردانی شهریار بحرانی، طراحی صحنه فیلم «دایره سرخ» ساخته جمال شورجه و «حمله به اچ‌۳» ساخته شهریار بحرانی و عضو گروه مدیران هنری فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» به کارگردانی مجید مجیدی از دیگر فعالیت‌های هنری قدیریان است.

دریافت تندیس سیمرغ بلورین و دیپلم افتخار برای بهترین طراحی دکور و لباس برای فیلم «مریم مقدس(س)» در بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، تندیس شایستگی بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس از خانه سینما برای فیلم «ملک سلیمان نبی(ع)»، دیپلم افتخار برای انتخاب تابلو «جنون» در چهارمین نمایشگاه دوسالانه نقاشی معاصر ایران از طرف موزه هنرهای معاصر تهران و دبیر تجسمی جشنواره ۱۴۰۴ از جمله افتخارات این هنرمند است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال