دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
مراسم تشییع پیکر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد برگزار شد/۲

فیض: زرویی نصرآباد پاسدار زبان گران‌سنگ پارسی بود/ مرحوم زرویی برای خوشامد کسی قلم‌ نمی زد

ناصر فیض
    -     کد خبر: 6081
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/12|12:21
مدیر دفتر طنز حوزه هنری در مراسم تشییع پیکر ابوالفضل زرویی نصرآباد گفت: زرویی محبوب، عزیز و ارجمند بود، آن‌قدر که عامه مردم و خواص به آثار و دانسته‌هایش احترام می‌گذاشتند. این‌همه اقبال دلیلی نداشت مگر اینکه او به‌درستی پاسدار زبان گران‌سنگ پارسی بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری در آیین تشییع پیکر زنده‌یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد با خواندن شعری طنز از آثار آن مرحوم، بیان کرد: من برای عرض تسلیت از طرف جامعه طنز و دفتر طنز حوزه هنری آمده‌ام. رفتن استاد زرویی نصرآباد همه ما را داغدار کرده است. زرویی محبوب، عزیز و ارجمند بود؛ آن‌قدر که عامه مردم و خواص به آثار و دانسته‌هایش احترام می‌گذاشتند. این همه اقبال دلیلی نداشت؛ مگر اینکه او به‌درستی پاسدار زبان گران‌سنگ پارسی بود. او حرمت سخن نیکو گفتن‌ را رعایت می‌کرد و برای خوشامد کسی قلم‌ نمی‌زد.

وی افزود: زرویی انسانی شریف و خردمند بود که جز مهربانی از او ‌ندیدیم. زرویی نصرآباد همچنین پژوهشگری بی‌نظیر بود و قالب جراید را می‌شناخت، اما هرگز از اصول طنز فاصله نگرفت. ایمانی که نشأت گرفته از اخلاق خوب و مثال زدنی‌اش است و ‌ما شاهد جلوه‌هایش در کار و رفتار او بودیم.

فیض همچنین گفت: ابوالفضل زرویی نصرآباد به دنبال نگرانی‌هایش از به بیراهه رفتن ادبیات، پیشنهاد تاسیس دفتر طنز حوزه هنری را داد و جامعه طنز کشور، به دنبال تلاش‌ها و زحمات او بدون شک‌ به این بالندگی افتخار می‌کند. فقدان او ما را بسیار آزرده خواهد کرد و آرزو می‌کنم خداوند برای تحمل این غم‌ سخت و سنگین به همه بازماندگانش صبر و‌ تحمل عطا کند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال