پنج شنبه 19 تیر 1399
امیر نصیربیگی دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت:

مقاومت بی‌نظیرترین تابلوی بشری است

نصیربیگی
    -     کد خبر: 6059
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/10|19:51
هنرمندان امروز سرایندگان پرفروغ آزادی و مقاومت بی‌نظیرترین تابلوی بشری است که هنرمندان ایفاگران نقش‌های تعیین‌کننده عرصه حق و حقیقت آن هستند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور محسن مومنی شریف مدیر حوزه هنری انقلاب، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نادر برهانی مرند دبیر جشنواره تئاتر فجر، کوروش زارعی مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری، نصرالله قادری قائم‌مقام جشنواره، امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌های استان تهران و محمود عزیزی و حمیدرضا نعیمی از داوران جشنواره، محسن سلیمانی فارسانی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و محمد حبیبی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در حال برگزاری است.

امیر نصیربیگی، دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، در آیین اختتامیه این جشنواره که هم‌اکنون در تالار اندیشه حوزه هنری در حال برگزاری است، گفت: افتخار میزبانی از 33 گروه نمایشی از سراسر کشور را در این دوره از جشنواره داشتیم. خدمت و میزبانی اهالی تئاتر کشور به‌ویژه تئاتر استانی مایه فخر ما در هر نهاد فرهنگی است؛ چرا که هنرمندان تئاتر استانی نقش مهمی در روند رو به رشد تئاتر کشور دارند. پس به خود می‌بالیم که در شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در خدمت شما هنرمندان تئاتر بودیم.

نصیربیگی که اولین دبیری یک جشنواره تئاتر را  تجربه کرد، در ادامه هنرمندان را سردمداران مهم مقاومت در جهان دانست و گفت: هنرمندان امروز سرایندگان پرفروغ آزادی هستند. مقاومت بی‌نظیرترین تابلوی بشری است و هنرمندان ایفاگران نقش‌های تعیین‌کننده عرصه حق و حقیقت هستند. هنر آن‌ها باید ترسیم‌گر حق و عدل باشد و ما یقین داریم مجموعه هنرمندان مقاومت به هنر در ستیز با جهان‌خواران شرق و غرب خواهد پرداخت.

نصیربیگی افزود: انقلاب به چهلمین سال خود رسیده است. در این سال‌ها روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و با سربلندی هر کدام را کنار زدیم. اکنون شاهد روزهایی هستیم که حوزه عمل و اجرای مقاومت فرامرزی شده است. ایران اسلامی امروز در منطقه و محدوده بین‌المللی نقش تاثیرگذار و غیر قابل انکار دارد. در نتیجه هم‌اکنون وقت هنرنمایی است. امروزه هنرمندان باید طرحی نو دراندازند تا فریاد و مظلومیت کودکان یمنی‌ را با هنر خود به سراسر دنیا مخابره کنند.

نصیربیگی در توضیح دلیل عدم برپایی بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: یکی از تلخی‌های برپایی شانزدهمین دوره این جشنواره برای ما حذف بخش بین‌الملل آن به دلایل کمبودهای مالی بود. این تلخ‌کامی برای ما و همه اهالی تئاتر کشور در حالی شکل گرفت که هنرمندان کشورهای مختلف برای حضور در جشنواره شانزدهم تئاتر مقاومت اعلام آمادگی کردند، اما متاسفانه به دلیل مشلات مالی نتوانستیم بخش بین‌الملل را برگزار کنیم. ناگفته نماند که جشنواره ما در مقابل این تلخی دارای شیرینی‌های بسیاری نیز بود. از جمله حضور خانواده شهدا و رزمندگان در روند برگزاری این جشنواره و آیین پایانی آن که گرمی‌بخش جمع امروز ما است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال