سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه «وتار» اعلام شد

جشنواره تئاتر
    -     کد خبر: 6054
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/10|19:37
سرویس : استانها
حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه را تحت عنوان «وتار» در اسفندماه سال جاری برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حوزه هنری استان کردستان، نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه را تحت عنوان وتار در اسفندماه سال جاری برگزار می‌کند. امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان، ضمن اعلام این فراخوان گفت: نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه کردستان با عنوان وتار با هدف تلاش در راستای شناسایی و جذب هنرمندان جوان، جریان‌سازی در حوزه نمایش در استان بر اساس ارزش‌های اسلامی، انقلابی و فرهنگی، تبادل فکر و اندیشه در میان فعالان تئاتر استان کردستان، معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های برتر تئاتر استان کردستان، فراهم کردن زمینه برای عرضه توانمندی هنرمندان تئاتر کردستان در سطح ملی و بین‌المللی و تأمین نیاز فرهنگی جامعه مخاطب اسفندماه سال‌جاری در سنندج برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره استانی تئاتر ماه (وتار) در یک بخش رقابتی برگزار می‌شود و تمامی هنرمندان استان ساکن در استان و یا مقیم در سایر نقاط کشور می‌توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

مرادی در خصوص موضوع جشنواره گفت: موضوع آثار ارسالی به جشنواره آزاد است اما آثاری که مرتبط با مضامین فرهنگ بومی و محلی، تاریخ و ادبیات و همچنین آیین و رسوم کردستان، خانواده، دفاع مقدس و ایثار و شهادت و همچنین چهل‌سالگی انقلاب اسلامی باشد در اولویت انتخاب قرار دارد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص مقررات جشنواره ضمن اشاره به اولویت قرار داشتن متون نمایشی که توسط نویسندگان بومی و استانی نگاشته شده‌اند، افزود: متونی که در جشنواره‌های پیشین به اجرا درآمده اند توسط همان گروه اجرایی در این جشنواره پذیرش نخواهند شد. هر گروه پس از پذیرش در بخش مسابقه مؤظف به اجرای عمومی در شهرستان محل اقامت خود با نظارت حوزه هنری استان است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان تصریح کرد: جشنواره به شکل رقابتی بوده و در رشته‌های مختلف توسط هیئت داوران برگزیده‌هایی معرفی خواهند شد. اثر برتر جشنواره به جشنواره سراسری تئاتر ماه معرفی و یک اثر دیگر نیز برای اجرای عمومی در تهران برگزیده و معرفی می شود.

وی درباره نحوه شرکت در جشنواره گفت: علاقه‌مندان می‌توانند، ۳ نسخه از متن نمایش خود را به همراه مجوز نویسنده به همراه رزومه کارگردان و فرم شرکت در جشنواره را به  آدرس سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، کد پستی 6617615651 ارسال کنند.

انتهای پیام/


 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال