سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

درخشش نمایشنامه‌نویس چهارمحالی در ۲۵اُمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

سمیرا سلیمانی فارسانی
    -     کد خبر: 6011
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/6|14:24
سرویس : استانها
سمیرا سلیمانی فارسانی، نمایشنامه‌نویس استان چهارمحال و بختیاری، در بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان درخشید.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هیئت داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی این جشنواره متشکل از محمد چرم‌شیر، بهرام جلالی‌پور و حمیدرضا نعیمی پس از مطالعه و کارشناسی آثار معرفی شده مرحله نخست این مسابقه منتخبین را معرفی کرده و از سه نمایشنامه‌نویس راه یافته، سمیرا سلیمانی فارسانی برای نگارش نمایشنامه «ماه و ماهی» از چهارمحال و بختیاری، عقیل جماعتی برای نگارش نمایشنامه «شعله‌های خارک هیچ‌گاه خاموش نمی‌شوند» از خارک و عماد نصرآبادی برای نگارش نمایشنامه «کتاب‌خورها» از مشهد با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال بدون اولویت تقدیر کرد.

این آثار برتر از بین ۱۰ نمایشنامه که حائز شرایط لازم برای مرحله داوری و ارزیابی نهایی اعلام شده بودند به عنوان برتر معرفی شده‌اند.

سمیرا سلیمانی فارسانی متولد ۱۳۶۸، بیش از پنج سال است که فعالیت‌های نمایشی خود را در زمینه نمایشنامه‌نویسی آغاز کرده‌ است. سلیمانی پیش از این نیز در جشنواره تئاتر ققنوس، جشنواره تئاتر معلولین و جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری رتبه‌های برتر را از آن خود کرده است.

وی از جمله هنرجویان شرکت‌کننده در کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری است.

بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور بیش از ۵۰ گروه داخلی و خارجی از ۲۸ آبان تا ۴ آذر در همدان برگزار شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال