شنبه 14 تیر 1399

«ترومای سرخ » در سینما آزادی ارومیه اکران و نقد شد

فیلم ترومای سرخ
    -     کد خبر: 5882
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/23|11:49
سرویس : استانها
فیلم سینمایی «ترومای سرخ» در ویژه برنامه «سینمای هنر و تجربه» با حضور کارگردان فیلم اسماعیل میهن‌دوست و آتش تقی‌پور از بازیگران این اثر سینمایی در سینما آزادی ارومیه اکران و نقد شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در جلسه نقد «ترومای سرخ» که با حضور پدرام رحمانی از اساتید هنرهای نمایشی آذربایجان غربی برگزار شد، معرفی کارگردان و آثار وی، بررسی و تحلیل عنوان فیلم و ارتباط آن با محتوی فیلم، تحلیل ابعاد روان‌شناختی و جامعه‌شناختی فیلم و نقد پیام فیلم در استفاده از ابزار جدید ارتباطی بودند که مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفتند.

پدرام رحمانی در بخشی از نقد این اثر سینمایی گفت: فیلم دارای شیوه روایت و ساختار متفاوت از فیلم‌های تولید شده در سال‌های اخیر است و برجسته‌ترین وجه تمایز این اثر تبدیل شدن عنصر «شهر و تلفن همراه» به عنوان شخصیت پیش برنده داستان، به‌طوری‌که قادر به حذف آن از ساختار فیلم نیستیم.

رحمانی افزود: بازی پریوش نظریه در نقش نگار، بسیار درونی و اثرگذار است، به‌طوری‌که مخاطب را تا پایان فیلم با خود همراه می‌کند در حالی‌که نقش آفرینی سایر بازیگران بیشتر تئاتری است و از محیط سینما فاصله زیادی دارد.

«ترومای سرخ» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل میهن‌دوست و با ایفای نقش آتش تقی‌پور و پریوش نظریه موضوع دینی و برخی از مشکلات عاطفی خانواده‌ها را در زندگی شهری به تصویر کشیده است و در قالب سینمای هنر و تجربه اکران می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال