چهارشنبه 2 مهر 1399

برگزاری کارگاه آموزشی اقتصاد در فرهنگ و هنر

داود یاراحمدی
    -     کد خبر: 5855
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/21|16:28
سرویس : استانها
کارگاه آموزشی اقتصاد در فرهنگ و هنر با تدریس داوود یاراحمدی، رئیس حوزه هنری استان سمنان، در دانشکده هنر دانشگاه سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به همت دانشکده هنر دانشگاه سمنان، کارگاه آموزشی اقتصاد فرهنگ و هنر با موضوع رویکردی بر حراجی‌ها، جشنواره‌ها و فروش آثار هنری با تدریس داوود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان و حضور دانشجویان رشته‌های مختلف این دانشکده در محل سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنر سمنان برگزار شد.

داوود یاراحمدی در این کارگاه با اشاره به شیوه‌های توانمندسازی آثار برای عرضه درست به بازار هنر، چگونگی تعامل با گالری‌ها، نقش دلالان هنری در فروش آثار، خط‌دهی فکری هنرمندان از سوی جشنواره‌ها و حراجی‌های مختلف و ... به نقش و جایگاه اقتصاد فرهنگ و هنر در روند تبدیل آثار و محصولات هنری و فرهنگی به چرخه اقتصاد پرداخت.

وی همچنین در این کارگاه به نقد و بررسی رفتار برخی از عکاسان کشور که بدون هیچ توجهی به حساسیت‌ها نسبت به جایگاه منطقه‌ای کشور، آثاری را در جشنواره‌های مختلف خارجی شرکت می‌دهند و از این طریق هویت ملی کشور مورد هجمه قرار می‌گیرد، پرداخت.

یاراحمدی در همین راستا عنوان کرد: اگر هنرمندان شناخت کافی از رفتار و خاستگاه مصرف کننده و همچنین ارتباط بین اثر تولیدی و مخاطب در جامعه را به‌درستی بدانند معمولا آثار هنرمند در چرخه خرید قرار خواهد گرفت و مسئله اقتصاد فرهنگ و هنر در جامعه شکل می‌گیرد و مسیر درست خود را طی خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال