چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398

نمایشگاه عکس «رؤیای من» در عمارت سعدی اصفهان

محمدرضا مهزاد
    -     کد خبر: 5826
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/15|12:21
سرویس : استانها
محمدرضا مهزاد عکاسی است که طبیعت را با نگاهی نو دیده است و سعی دارد تا بیننده را از زوایایی دیگر از طریق عکس‌های خود با طبیعت آشنا کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه عکس‌های «رویای من» شامل ۲۰ قطعه عکس از آثار محمدرضا مهزاد است که در ابعاد بزرگ و متوسط به صورت سیاه و سفید و رنگی در گالری شماره یک عمارت سعدی حوزه هنری ارائه شده‌اند. این آثار از سال ۹۴ تاکنون عکاسی شده و از روز جمعه ۱۸ آبان تا ۲۹ آبان‌ماه برای بازدید عموم دایر است.

مهزاد درخصوص آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه گفت: نخستین عکس این نمایشگاه عکسی است برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان. این اثر تصویر یک دوچرخه و کهکشان است، ولی ۱۹ عکس دیگر طبیعت است که البته طبیعت معمول نیست و عکس‌هایی است که بیشتر نزدیک به نقاشی است.

وی افزود: بیشتر این عکس‌ها از اطراف کوهرنگ گرفته شده است و چهار عکس نیز از مناظر اطراف باغ بهادران اصفهان است که با تغییر کنتراست و در ادیت به تصویر نهایی رسیده است.

مهزاد بیان کرد: این نمایشگاه سومین نمایشگاه انفرادی من است، نخستین نمایشگاهم را در سال ۱۳۵۶ در سینما آزاد اصفهان و دومین را در سال ۹۳ در گالری نگاه نو و اکنون سومین نمایشگاهم را در گالری عمارت سعدی برگزار کرده‌ام.

این هنرمند تصریح کرد: شغل اصلی من چاپ عکس است و به‌دلیل علاقه به عکاسی می‌پردازم و معتقدم بیننده باید خودش از عکس لذت ببرد و در این نمایشگاه سعی کرده‌ام دید مرسوم به عکاسی طبیعت را نداشته باشم و آنچه در عکاسی طبیعت مرسوم است را نادیده گرفته‌ام.

گفتنی است، محمدرضا مهزاد متولد ۱۳۳۱ است و عکاسی را از سال‌ها قبل آغاز کرده و اکنون نیز دارای لابراتور عکاسی بوده و مدت نیم قرن است که در زمینه عکاسی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال