دوشنبه 28 مرداد 1398
در یازدهمین سوگواره تجسمی «۷۲ بغض بوم»:

۱۱۰ اثر عاشورایی فاخر در قالب خط و نقش خلق شد

سیدمحمدحسین بلاغی
    -     کد خبر: 5825
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/15|12:19
سرویس : استانها
سرپرست حوزه هنری استان آذربایجان شرقی در پایان یازدهمین سوگواره تجسمی «۷۲بغض بوم» گفت: سنت حسنه‌ای که سال‌های گذشته تا به امروز به‌صورت خاص مختص حوزه هنری استان بوده، برگزاری سوگواره«۷۲ بغض بوم» است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید محمدحسین بلاغی گفت: سه گروه از هنرمندان در این سوگواره حاضر می‌شوند که گروه‌های تصویرسازی، نقاشی و خوش‌نویسی هستند و در عرصه هنر عاشورایی به خلق آثار جدید می‌پردازند.

وی افزود: این آثار به نوعی دل‌سوگه هنرمندان است، حال و هوایی که برای عاشورا و به‌خصوص حضرت سیدالشهدا(ع) دارند و در قالب هنر خود به نمایش می‌گذارند.

بلاغی ادامه داد: این آثار و هنرها به نوعی ارزشی و فاخر است؛ چراکه در یک محیط و مکان معنوی از دل هنرمندان عزیزمان بر روی کاغذ و یا بوم نقش می‌بندد.

وی بیان کرد: کسانی که در این مکان قرار گرفته‌ و برای بازدید آمدند، کاملا در این محیط معنوی غرق شدند و با تماشای آثار هنرمندان لذت بردند.

سرپرست حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: رسالت و اهداف حوزه هنری در همین سمت و سو قرار دارد که موجب تقویت و تولید هنر ارزشی باشد؛ چه ارزشی دینی باشد و چه ارزشی انقلابی؛ چرا که هر دوی این مطالب با هم در ارتباط هستند.

وی ادامه داد: برآورد و برآیندی که از سوگواره داریم شاید یک سوم و یک چهارمی از مقدار تقاضایی باشد که از طرف هنرمندان داشته‌ایم و توانسته‌ایم پاسخ‌گو باشیم.

بلاغی افزود: این سوگواره بستری است تا هنرمندان به‌خوبی بتوانند عشق و علاقه خود را به سیدالشهدا(ع) برسانند. هر کسی در حد و توان خود در عمل عشق و علاقه خود را به خاندان نشان می‌دهند. شاید فردی با سخنرانی، فردی با سینه‌زنی، فردی با روضه‌خوانی و... و این هنرمندان هم با خلق آثار هنری فاخر می‌توانند علاقه و اراده خود را به اهل بیت ارائه دهند.

وی گفت: به نسبت سال‌های گذشته مکان برگزاری سوگواره بهبود یافته و محیطی آرام و مناسب به هنرمندان اختصاص یافته است تا بتوانند آثار خود را به ثمر برسانند.

سید محمدحسین بلاغی، با پایان یازدهمین سوگواره «۷۲ بغض بوم» گفت: تعداد شرکت‌کننده در این سوگواره حدود ۱۱۰ نفر در حوزه‌های نقاشی، تصویرسازی و خوش‌نویسی بود که به نسبت سال گذشته این آمار روند افزایشی داشته است.

سرپرست حوزه هنری استان در انتها افزود: آثاری که در سوگواره «۷۲ بغض بوم» تجمیع می‌شود هم در قالب نمایشگاه‌های تخصصی خوش‌نویسی، نقاشی و تصویرسازی به نمایش گذاشته خواهد شد و هم به اسم خود هنرمندان در جشنواره‌های مختلف کشوری ارسال می‌شود تا عشق و علاقه و ارادت هنرمندانمان را به عموم مردم نشان دهیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال