سه شنبه 17 تیر 1399
حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی:

حماسه‌سازی فرهنگی و ترویج رسالت و احکام الهی از وظایف اصلی هنرمندان است

سید مهدی قریشی
    -     کد خبر: 5795
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/12|15:03
سرویس : استانها
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در آیین افتتاح نگارخانه حوزه هنری آذربایجان غربی در ارومیه، بر نقش هنرمندان در حماسه‌سازی فرهنگی در راستای ترویج رسالت و احکام الهی در سطح جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی، طی سخنرانی کوتاه در جمع مسئولان و هنرمندان در سالن اجتماعات حوزه هنری آذربایجان غربی افزود: هرکس در راه خدا وظیفه‌ای بر عهده دارد و باید این وظیفه را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود با اشاره بر قانون خداوند در حمایت از مستضعفان و پشتیبانی از رستگاران و حق‌خواهان جامعه و حضور موثر جامعه هنری در این عرصه گفت: هنرمندان با داشتن ابزار ماندگار و تاثیرگذار هنر، باید در وظیفه شرعی و انسانی که بر عهده دارند و افشای واقعیت استکبار جهانی در به سلطه کشیدن ملت‌های جهان و سرکوب فریادهای آزادی‌خواهان بیش از پیش تلاش کنند.

قریشی در ادامه این مراسم با تقدیر از فعالیت‌های حوزه هنری آذربایجان غربی با حضور در گالری حوزه هنری استان به همراه سایر مسئولان ضمن افتتاح این گالری تازه تاسیس از نمایشگاه  آثار پوستر هنرمندان انجمن گرافیک استان با موضوع «اقتصاد مقاومتی» بازدید کرد.

گفتنی است، نمایشگاه طراحی پوستر «اقتصاد مقاومتی» از دوازدهم آبان‌ماه به مدت چهار روز در نگارخانه حوزه هنری آذربایجان غربی دایر است. در این نمایشگاه ۳۰ اثر گرافیکی با موضوع «اقتصاد مقاومتی»، در معرض دید عموم قرار گرفته است.

در حاشیه این نمایشگاه، آثار گرافیکی نمایشگاه پوستر «کار آفرینی» و حمایت از کالای ایرانی نیز در معرض دید عموم قرار گرفته است.

انتهای پیام/


 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال