دوشنبه 16 تیر 1399

مرحله بازخوانی آثار شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» آغاز شد

جشنواره شعر و داستان جوان سوره
    -     کد خبر: 5759
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/7|14:43
با پایان مهلت ارسال اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره»، حدود ۱۰۰۰ اثر از ۲۱۵ شرکت کننده در این رویداد ادبی و فرهنگی بازخوانی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرحله بازخوانی آثار راه یافته به شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» با شرکت 215 شرکت کننده از سراسر کشور آغاز شد.

در این دوره از این رویداد ادبی حدود 1000 اثر در سه بخش شعر و داستان و بخش ویژه‌ای با محوریت «مدح پیامبر(ص) و وحدت» به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. 98 نفر از شاعران و نویسندگان متقاضی خانم و 117 نفر از شرکت کنندگان در شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، آقا هستند.

همچنین استان‌های تهران و قم با بیشترین تعداد شرکت کننده در صدر فهرست استان‌ها قرار دارند.

این آمار در حالی است که در دوره شانزدهم جشنواره شعر و داستان جوان سوره، شرط سنی شرکت کنندگان از 30 به 25 سال کاهش یافته است.

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری 12 و 13 آذرماه در شهر رشت برگزار می‌شود. این جشنواره پیش از این به برگزاری کارگاه‌های تخصصی شعر و داستان در بیش از 10 مرکز استان با حضور اساتید مجرب و شناخته شده ادبیات اقدام کرده است.

/انتهای پیام

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال