سه شنبه 17 تیر 1399

صحرارو: نمایش «مسافر» روایتی از پیاده‌روی اربعین در مرز مهران اجرا شد

یونس صحرارو
    -     کد خبر: 5758
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/7|13:13
یونس صحرارو، هنرمند کردستانی که در سومین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین حضور داشت، در مورد نمایش خود در این رویداد فرهنگی هنری گفت: نمایش «مسافر» روایتی از پیاده‌روی اربعین است که در قالب سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین حسینی، روایت راهیان در مرز مهران به مدت سه روز اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، یونس صحرارو که با نمایش «مسافر» از کردستان در سومین همایش تئاتر اربعین (روایت راهیان) حضور داشت، درخصوص این رویداد عظیم مردمی گفت: قدم به قدم زائران حسینی در این مسیر حاصل نیت خالصانه، در راستای نزدیکی به خداوند و جلب رضایت اوست؛ چرا که بی‌شک نیت‌ها و دل‌های پاک عاشقانه به سوی این مسیر حرکت می‌کنند و خود را به معشوق خود می‌رسانند.

وی افزود: هنگامی که در مرز مهران نظاره‌گر خیل عظیم مردمی از کشورهای مختلف به سوی کربلا بودیم، جذابیت آسمانی سیدالشهدا (ع) را بیش از پیش درک می‌کردیم. به این ترتیب اجرای نمایش در نقطه آغازین پیاده‌روی اربعین با هجوم دل‌های عاشق، لذتی بی‌پایان و عمیق را برای ما به ارمغان می‌آورد. آنچه گرمی‌بخش اجرای نمایش‌های سومین همایش تئاتر اربعین در مرز مهران بود، وجود تماشاگرانی بی‌ادعا و شیدای اهل بیت(ع) بود.

یونس صحرارو، کارگردان و بازیگر نمایش «مسافر»، در مورد این اثر خود گفت: این نمایش روایتی از پیاده‌روی اربعین است که در قالب سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین حسینی، روایت راهیان در مرز مهران به مدت سه روز اجرا شد.

صحرارو در تشریح داستان این نمایش افزود: نمایش «مسافر» داستان مسافرانی است که قصد دارند در زمان‌های مختلف به کربلای حسینی بروند و منتظر کاروانی هستند که با آن‌ها راهی سفر کربلا شوند که در این نمایش بازیگرانی چون ایوب طالب‌پور، بهزاد فرمانی و محمدنقی حیدری به ایفای نقش می‌پردازند.

وی تصریح کرد: پایانه‌های مرزی ظرفیت زمانی مرده‌ای است که بسیاری از زائران اجباراً باید وقت خود را در آن بگذرانند. از همین رو تدبیر اجراهای تئاتر اقدام خوبی است که امیدوارم در سال‌های آینده نیز ادمه پیدا کند.

صحرارو افزود: تئاتر هنری مردمی است و مردم از دیدن تئاتر لذت می‌برند؛ حال آنکه چنین اجراهایی به دلیل نزدیکی روحیات مخاطب با محتوای نمایش تاثیر را دوچندان می‌کند.

این کارگردان کردستانی در ادامه با اشاره به شرایط اجرا در پایانه‌های مرزی اظهار داشت: به اعتقاد بنده می‌توان اتفاقات بیشتری را رقم زد و احساس می‌کنم حوزه هنری باید برای سال‌های آتی موکب تئاتر را در پایانه‌های مرزی ایجاد کند تا مخاطب با آمادگی و شرایط بهتری به تماشای آثار بنشیند.

صحراررو در پایان اظهار داشت: پایانه مرزی مهران همچنین از تنوع مخاطبانی با ملیت‌های مختلف نیز برخوردار است که البته اغلب آن‌ها را زائرانی از کشور‌های آذربایجان و تاجیکستان تشکیل می‌دهند و می‌توان حتی اجراهایی را ویژه این کشورها در این پایانه داشت.

گفتنی است، سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین به همت دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری 28 مهرماه الی 8 آبان‌ماه 1397 در پایانه‌های مرزی کشور، نجف اشرف، مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلای معلی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال