سه شنبه 17 تیر 1399
هم‌زمان با پیاده‌روی اربعین حسینی صورت گرفت؛

اجرای نمایش توسط گروه اعزامی از تبریز در عمود ۷۷۷

تئاتر اربعین
    -     کد خبر: 5752
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/6|17:15
سرویس : استانها
سرپرست گروه‌های اعزامی و نماینده حوزه هنری استان آذربایجان شرقی به سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر وجود دارد، طی ۵ روز گذشته اجراهای متعددی داشتیم که مورد استقبال زائرین پیاده‌روی اربعین قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میثم حبیبی گفت: با حضور در مسیر پیاده‌روی اربعین اجراهای خود را در نجف اشرف و مسیر پیاده‌روی آغاز کرده‌ایم که خوشبختانه با استقبال عمومی مواجه شده است.

وی افزود: به عنوان نمونه در عمود 777 در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی در میان گروه‌های نمایشی از کشورهای هندوستان، پاکستان و کویت، گروه‌های اعزامی از آذربایجان شرقی نیز سه اجرا داشتیم.

حبیبی افزود: بخش اعظم مخاطبان ما را بیش از زائران فارسی‌زبان، عرب‌زبانان و ترک‌زبانان تشکیل می‌دهند که علاوه بر بحث محتوایی آثار، شیوه اجرای نمایش‌های در قالب تعزیه، نقالی، پرده‌خوانی و نمایش خیابانی نیز برایشان جذاب است و ارتباط خوبی با این آثار برقرار می‌کنند.

وی یادآوری کرد: گروه تعزیه‌خوانی هیئت عزاداران موسی بن جعفر(ع)، گروه تئاتر شب به سرپرستی میرعباس خلیفه‌لو و در بخش پرده‌خوانی و نقالی، علی مداحی در این همایش حضور دارند و به موضوعاتی چون امان‌نامه، توبه حر و مراوده بین شمربن ذی‌الجوشن و عمر بن سعد به صورت تعزیه در مسیر پیاده‌روی اربعین به اجرای نمایش می‌پردازند.

گفتنی است، سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین به همت دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری از ۲۸ مهرماه تا ۸ آبان‌ماه در پایانه‌های مرزی کشور، نجف اشرف، مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلای معلی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال