سه شنبه 4 آذر 1399
دبیر اجرایی همایش تئاتر مردمی اربعین خبر داد:

استقبال بیش از ۸۰ هزار مخاطب از نمایش‌های همایش روایت راهیان

همایش تئاتر مردمی اربعین
    -     کد خبر: 5732
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/5|14:57
آرش ساربان، دبیر اجرایی سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، گفت: با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر داشتیم، طی ۵ روز گذشته به صورت تخمینی میزبان بیش از ۸۰ هزار زائر پیاده‌روی اربعین از کشورهای مختلف بودیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرش ساربان دبیر اجرایی سومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، روایت راهیان در رابطه با اجراهای این همایش خبر داد: ما از ابتدای آّبان اجراهای خود را در نجف اشرف و مسیر پیاده‌روی آغاز کرده‌ایم که خوشبختانه 21 نمایش در این همایش اجراهای خوبی داشته‌اند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب زائران حسینی از اجرای نمایش‌ها گفت: شرایط آّب و هوایی امسال کمی کار را سخت کرد و حتی در عمود 1120 مشکلات بسیاری داشتیم. با این همه اما اجراها به قوت خود ادامه پیدا کرد و با توجه به تعدد مکانی که امسال در نقاط مختلف مسیر داشتیم، طی پنج روز گذشته به صورت تخمینی میزبان بیش از 80 هزار زائر پیاده‌روی اربعین از کشورهای مختلف بودیم.

ساربان افزود: بخش اعظم مخاطبان ما را بیش از زائران فارسی‌زبان، عرب‌زبانان و ترک‌زبانان تشکیل می‌دهند که علاوه بر بحث محتوایی آثار، شیوه اجرای نمایش‌های در قالب تعزیه، نقالی، پرده‌خوانی و نمایش خیابانی نیز برایشان جذاب است و ارتباط خوبی با این آثار برقرار می‌کنند.

وی در پایان اظهار داشت: از امشب گروه‌های نمایشی که در عمودهای مختلف به صورت گردشی و ثابت در حال اجرا هستند به سمت عمود 1120 حرکت می‌کنند تا ان‌شاءالله یک اجرای همگانی را در این عمود از صبح تا پایان شب ششم آبان‌ماه داشته باشیم.

گفتنی است، سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین به همت دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری از 28 مهرماه تا 8 آبان‌ماه 1397 در پایانه‌های مرزی کشور، نجف اشرف، مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلای معلی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال