سه شنبه 4 آذر 1399
دبیر هنری همایش بین‌المللی روایت راهیان خبر داد:

آغاز اجرای گروه‌های نمایشی در نجف اشرف و مسیر پیاده‌روی

همایش بین‌المللی روایت راهیان
    -     کد خبر: 5718
    -     تاريخ انتشار : 1397/8/2|17:38
محراب محمدزاده، دبیر هنری سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین از آغاز به کار این رویداد در نجف اشرف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محراب محمدزاده، دبیر هنری سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، روایت راهیان گفت: این همایش از 28 مهرماه در پایانه مرزی شلمچه و از روز گذشته 1 آبان‌ماه در نجف اشرف کار خود را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: 150 هنرمند تئاتر کشور در بخش‌های نقالی، پرده‌خوانی، تعزیه، خیابانی، موکبی (مسجدی) و مقتل‌خوانی اقدام به اجرای اثر در نجف اشرف، مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلای معلی و همچین پایانه‌های مرزی می‌کنند.

دبیر هنری این همایش با بیان اینکه استقبال خوبی از اجرای آثار شده است اظهار داشت: خوشبختانه هم در مرز شلمچه و هم در نجف اشرف که تاکنون اجرا داشته‌ایم، مخاطبان بسیاری به تماشای آثار نشسته‌اند؛ البته در این بین استقبال از آثار عربی بیشتر بوده است.

محمدزاده افزود: مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری متولی اصلی برگزاری این همایش است؛ اما امسال همایش را با توجه به نوسانات ارزی طی 6 ماه گذشته با سختی بیشتری برگزار کردیم و تنها انجمن هنرهای نمایشی ایران و کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین حامیان ما بوده‌اند.

دبیر هنری همایش در پایان گفت: از فردا سوم آبان‌ماه گروه‌های نمایشی در قالب 8 تیم به مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا می‌روند و به صورت گردشی و ثابت آثار خود را به زبان‌های عربی، انگلیسی، ترکی و فارسی اجرا می‌کنند. در پایانه‌های مرزی نیز اجراها تا 6 آبان‌ماه ادامه دارد و از امروز مرز مهران نیز اجراهایش آغاز می‌شود.

سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین به همت دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری 28 آبان‌ماه تا 8 آبان‌ماه 1397 در پایانه‌های مرزی کشور، نجف اشرف، مسیر پیاده‌روی اربعین و کربلای معلی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال