شنبه 10 آیان 1399
اهورا ایمان در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

دغدغه‌های پخش، رمق تهیه کننده و هنرمند را می‌گیرد/ خواننده شدن ارتباط را با مخاطب نزدیک‌تر می‌کند

رونمایی آلبوم موسیقی اهورا ایمان
    -     کد خبر: 5672
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/30|10:42
سرویس : موسیقی
اهورا ایمان، خواننده آلبوم «پروانه‌های پیراهنش»، درباره انتشار آلبوم جدیدش گفت: با انتشار نخستین آلبوم مستقلم به نام «پروانه‌های پیراهنش»، فصل جدیدی در زندگی حرفه‌ای من آغاز شد. متاسفانه برخی دغدغه‌ها در حوزه پخش، رمق تهیه کننده و هنرمند را می‌گیرد.

اهورا ایمان، ترانه‌سرا و خوانند آلبوم «پروانه‌های پیراهنش» در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره نخستین آلبوم مستقلش، گفت: بسیار خوشحالم که آلبوم پروانه‌های پیراهنش به همت حوزه هنری و موسسه نشر و پخش جوان به سرانجام رسید و امروز به دست مخاطبین رسیده است. پروانه های پیراهنش نخستین آلبوم من نیست، اگر من را در نقش ترانه‌سرا بررسی کنیم، نخستین آلبوم من در سال 79 در همکاری من با مرحوم بابک بیات منتشر شد. من در آلبوم‌های دیگری با حمید حامی، احسان خواجه‌امیری، محمد اصفهانی، همایون شجریان و خوانندگان دیگری همکاری داشتم. از همین رو این آلبوم نخستین آلبوم مستقل است که هم به عنوان ترانه‌سرا و هم به عنوان خواننده منتشر شده است.

وی ادامه داد: تمامی ترانه‌های آلبوم پروانه های پیراهنش را خودم سروده ام و در بخش موسیقی با هنرمندانی از جمله هومن نامداری، پدرام کشت‌کار، میثم مرودستی، علیرضا ظریف، آرش حسینی و نوازندگانی مانند فیروز ویسان‌لو و میثم مرودستی و آقای ریاحی‌پور همکاری داشته‌ام. این آلبوم متشکل از 10 قطعه است که نخستین آهنگ آن به صورت سینگل ترک در سال 90 با عنوان گله دارم منتشر شد که در روز رونمایی نیز به صورت زنده اجرا شد.

این خواننده درباره سبک موسیقی  پروانه های پیراهنش، گفت: در مورد سبک موسیقی آلبوم دوستی از من پرسید که این کار، پاپ است یا خیر، من در جواب گفتم اگر منظور از پاپ همین موسیقی متداولی است که به عنوان پاپ همه می شناسند خیر این کار پاپ نیست اما اگر منظور از پاپ، موسیقی پاپیولار است مانند الهه ناز، کارهای مرحوم بنان، و ای ایران، بله این کار پاپ تلقی می شود. تمامی آهنگ‌ها در دستگاه‌های ایرانی ساخته شده اما تنظیمی به روز دارد، یک آهنگ تنظیم الکترونیک دارد و یک آهنگ نیز به صورت ارکسترال تنظیم شده است. اما سعی کرده ام که در تمامی 10 قطعه نوعی هماهنگی و تناسب رعایت شود.

ایمان با بیان اینکه تلاش کرده ام همه چیز در خدمت شعر باشد، گفت: در این آلبوم سعی کرده ام به عنوان یک شاعر که به سمت خوانندگی حرکت کرده است، موسیقی  تنظیم و همه اجزا را به خدمت کلام و شعر درآورم و همه به بیان رساتر ترانه بینجامد. اینکه تا چه حد موفق شده ام این کار را انجام بدهم نظرش با مخاطبین است. اما جا دارد از زحمات دوستان از جمله عباس محمدی تشکر ویژه داشته باشم و پخش جوان به عنوان موسسه ای که وظیفه پخش این آلبوم را بر عهده دارد که بسیار تلاش کردند تا همه چیز به بهترین نوع به دست مخاطب برسد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر کیفیت ترانه ها و زمان صرف شده برای سرودن آن‌ها گفت:  خوشبختانه این آلبوم یک‌شبه شکل نگرفته است. ترانه آهنگ ویژه یا به اصطلاح سرکاستی این آلبوم به نام «بانو» 19 سال پیش سروده شده است. در تمام طول این سال ها سعی کرده ام روی آثارم تمرکز کنم. من با دقت بسیار به عنوان نخستین ممیز بر روی اجرا نظارت داشته ام و سعی کردم که همه چیز به صورت دقیق اجرایی شود. این کار از هر لحاظ مورد بررسی قرار گرفته اما دلم می‌خواست که چند آهنگ نیز در آن وجود داشته باشد که متاسفانه به این آلبوم نرسید. ترانه «دلم گرفت» حمید حامی و یک قطعه از مرحوم بابک بیات، کارهایی بود که امیدوارم در آلبوم بعدی قرار بگیرد.

این ترانه‌سرا در ادامه گفت: در تولید موسیقی هرچه تولید خوب باشد، پخش بسیار تعیین کننده است. متاسفانه به اندازه‌ای از بابت پخش نگرانی وجود دارد که همه رمق تهیه کننده و خواننده گرفته می‌شود و امیدوارم درباره این آلبوم مشکلی پیش نیاید. از امروز پارت دوم زندگی من  با انتشار این آلبوم شروع شد. دیگر من اهورا ایمان ترانه‌سرا نیستم که فقط دغدغه‌ام به کلام و شعر محدود شود. من از این به بعد یک ارتباط تنگاتنگ چهره با چهره نفس به نفس با مخاطبم خواهم داشت به لحاظ این‌که موسیقی یک هنر بی واسطه است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال