دوشنبه 23 تیر 1399
با حضور علاقه‌مندان به موسیقی

تازه‌ترین آلبوم اهورا ایمان رونمایی شد

رونمایی آلبوم موسیقی اهورا ایمان
    -     کد خبر: 5558
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/21|12:33
سرویس : موسیقی
آلبوم موسیقایی «پروانه‌های پیراهنش» با صدای اهورا ایمان با حضور طرفداران و علاقه‌مندان به موسیقی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، آلبوم «پروانه‌های پیراهنش» با صدای اهورا ایمان با حضور جمعی از آهنگ‌سازان، خوانندگان، علاقه‌مندان به عرصه هنر و موسیقی در شهرکتاب ابن‌سینا برگزار شد.

در این برنامه، اهورا ایمان صاحب اثر، نیما جوان مدیر نشر و پخش این آلبوم، ستار اورکی آهنگ‌ساز، بامداد بیات موسیقی‌دان و حمید حامی حضور داشتند.

در ابتدای برنامه نیما جوان مدیر نشر و پخش جوان که مسئولیت انتشار این آلبوم را نیز برعهده دارد، ضمن خیرمقدم به حاضران در آیین رونمایی از آلبوم اهورا ایمان، گفت: بسیار خوشحالیم که امروز اهورا ایمان را در کنار ترانه‌سرا، خواننده نیز معرفی می کنیم. امروز اتفاق بزرگی در عرصه موسیقی کشور رخ داده است و امیدواریم همه علاقه‌مندان از آلبوم «پروانه‌های پیراهنش» لذت ببرند. نشر و پخش جوان که مسئولیت  انتشار، پخش و حق کپی‌رایت این آلبوم را بر عهده دارد بسیار مفتخر است که میزبان همه عزیزان و علاقه‌مندان باشد که این اثر به شیوه قانونی و اخلاقی به دست مخاطبین برسد و امیدواریم که شاهد قانون‌مند شدن مسئله کپی‌رایت و حق مولف در کشور باشیم.

اهورا ایمان نیز ضمن خیرمقدم و تشکر به خاطر حضور علاقه‌مندان در مراسم رونمایی از آلبوم «پروانه‌های پیراهنش» گفت: امروز روز بسیار بزرگی در زندگی من است؛ به طوری که از امروز افق جدیدی فراروی زندگی هنری من گشوده می‌شود. به تعبیر یکی از دوستان، امروز دامادی هنری من است و هیجان و شور خاصی دارم. تا امروز ترانه‌سرا بودم؛ از این لحظه به بعد خواننده هستم و بار مسئولیتم در قبال هنر و مخاطبینم دوچندان می‌شود. اگر امروز شاهد انتشار  این آلبوم هستیم باید از مرحوم بابک بیات استاد عزیز و پدر هنری من تشکر کنیم که در بین ما نیست  اما در هر لحظه حضورش را در کنارم احساس می کنم. ایشان با تلفنی که پیش‌شماره اش 7 بود و از فلکه سوم تهران‌پارس با من تماس گرفت از من دعوت کرد تا ترانه ای بخوانم و امروز شاهد آن هستیم که این آلبوم در مرحله انتشار و پخش قرار گرفته است.

وی ادامه داد: علی‌رغم لطف و محبت بعضی دوستان خودم را آهنگ‌ساز نمی‌دانم. تنها تلاش می‌کنم احساس و زبان موسیقایی هر ترانه یا شعر را پیدا کنم. به یک تعبیر خودم را مترجم احساسات واژه‌ها می‌بینم تا مولف موسیقی. نمی‌دانم این آهنگ‌سازی است یا نه؛ اما به نظر من واژه‌ها گذشته از معنای ظاهری و فرهنگ لغتی‌شان، یک معنای باطنی و حسی دارند که با ساز و صدا بیان می‌شود و این تعریف من از موسیقی هم هست. از طرف دیگر خوب یا بد موسیقی ما امروزه درگیر یارکشی‌ها و یارگیری‌ها شده که من واردش نشدم و در نتیجه سازنده‌ ملودی‌های این مجموعه هم اثر بنده حقیر است و امید دارم در ادامه‌ مسیر، بخت همکاری با موزیسین‌هایی چون آریا عظیمی‌نژاد و ستار اورکی را داشته باشم.

این ترانه‌سرا  تصریح کرد: من فکر می‌کنم لفظ ساخت موسیقی نسبت به تنظیم‌کننده در مورد موزیسین‌های آلبوم «پروانه‌های پیراهنش» عبارت بهتری باشد؛ چون دخل و تصرف و ایده‌پردازی دوستان، ورای تنظیم بوده است. تک تک دوستان حاضر در این آلبوم خلاقانه به ملودی‌ها جان دادند. موسیقی سه قطعه از هومن نامداری، دو قطعه از امیر جمالفرد، یک قطعه از پدرام کشتکار، یک قطعه از میثم مروستی، یک قطعه از علیرضا ظریف و دو قطعه از آرش حسینی است. تصور می‌کنم تنوع خوبی به لحاظ حضور تنظیم‌کننده‌های نسل دوم و سوم موسیقی پاپ در این آلبوم داریم. یک اثر هم از زنده‌یاد بابک بیات داشتم که قرار بود با تنظیم بامداد بیات منتشر کنیم اما شرایط استفاده از آن در این مجموعه فراهم نشد. چرا که حال و هوای خاص خودش را دارد. میکس و مستر قطعات هم توسط انوش تقوی، مهدی دریانی، فرشاد حسامی، آرش حسینی و امیر جمالفرد انجام شده است.

حمید حامی خواننده و ستار اورکی  و بامداد بیات آهنگ‌ساز نیز در جایگاه قرار گرفته و ضمن تبریک به اهورا ایمان برای او آرزوی موفقیت و سلامتی کردند.

اهورا ایمان شاعر و ترانه‌سرای کشورمان است که در این عرصه با افرادی همچون بابک بیات، احسان خواجه امیری، محمد اصفهانی، حمیدرضا حامی، مجید اخشابی، ناصر عبداللهی، مانی رهنما، فریدون شهبازیان، رضا صادقی و همایون شجریان همکاری داشته است. وی همچنین ترانه‌سرایی فیلم‌ها و سریال‌هایی چون معصومیت از دست رفته، وفا، شکرانه، سام و نرگس و خاکستر و باد را بر عهده داشته است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال