چهارشنبه 15 مرداد 1399
مجید مصلحی :

۲۵۳ برنامه شب خاطره در مراکز استانی برگزار شده است

مجید مصلحی
    -     کد خبر: 5555
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/21|12:48
سرویس : استانها
مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: حمایت و پیگیری ریاست حوزه هنری باعث دمیده شدن روح جدید در فضای ادبیات پایداری شد و ماحصل آن تبلور فعالیت و آثار مطلوب در مراکز استان‌های حوزه هنری شده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در نشست تخصصی سالانه مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری، مجید مصلحی مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، در جمع مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی در شهر انزلی حاضر و گزارش کوتاهی از شرح فعالیت‌های این حوزه در سطح مراکز استانی را ارائه کرد.

وی در ابتدا از نحوه شکل‌گیری دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌ها سخن گفت و بیان داشت: در ابتدا به‌دلیل تاکیدات رهبر معظم انقلاب و نگاه ویژه ریاست حوزه هنری در گام اول اقدام به جداسازی بخش پایداری از آفرینش‌های ادبی را در مراکز استانی انجام دادیم و پس از آن با تعریف بودجه‌های اختصاصی برای این بخش خوشبختانه شاهد اتفاقات مبارکی بودیم و در ادامه آن راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی که هشتمین آن در این شهر در حال برگزاری است، باعث ارتقای سطح علمی و فنی همکاران این بخش شد و به افزایش تولید در حوزه ادبیات پایداری انجامید. به‌طوری‌که در ابتدای حرکت این دفتر، ما در جشنواره آثار و تولیدات کرمانشاه توانستیم ۷۰ اثر را رونمایی کنیم که این اتفاق کمی نبود و پس از آن با در نظر گرفتن تاکیدات رهبری و منویات ایشان باعث شد تا مجموعه اداره‌کل امور استان‌ها موضوع پایداری را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های خود در نظر بگیرد که در واقع یکی از مطالبات اصلی حوزه هنری شد.

مصلحی با اشاره به پیشرفت‌های مطلوب این بخش به رونمایی آثار پایداری در جشنواره چهارم آثار و تولیدات در شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: این تعامل و همدلی باعث شد تا ما در جشنواره چهارم شاهد رونمایی از ۳۰۰ عنوان کتاب پایداری از سطح مراکز استانی در جشنواره باشیم که در نوع خود کم‌نظیر بود.

مدیرکل امور استان‌ها با اشاره به اینکه ما همچنان در حوزه دفاع مقدس خلأهایی داریم خاطرنشان کرد: ما به بخش‌های نرم جنگ و خارج از میدان جنگ کم‌توجه بوده‌ایم؛ در حالی‌که بسیاری از سوژه‌های ناب و جذاب در خارج از میدان جنگ وجود دارد که هنوز به آن‌ها آن‌چنان که باید و شاید، پرداخته نشده؛ مانند حضور زنان در پشت جبهه، پرستاران، امدادگران و اقشار مختلف مردم که به صورت غیرمستقیم درگیر جریان جنگ بودند.

وی به جمع‌آوری خاطرات رزمندگان اشاره کرد و ادامه داد: تک‌خاطره‌هایی وجود دارد آنقدر جذاب و شنیدنی که اثر آن به اندازه یک کتاب است و باید به جمع‌آوری تک‌خاطره‌های رزمندگان نیز توجه شود؛ چرا که می‌تواند سوژه‌های مناسبی برای سایر بخش‌های هنری مانند فیلم کوتاه یا بلند باشد.

مدیرکل امور استان‌ها بیان کرد: ما باید در امر جست‌وجوی افرادی که با جنگ درگیر بوده و آن‌را لمس کرده‌اند اهتمام کنیم.

وی به برپایی ۲۵۳ شب خاطره به‌عنوان یک اتفاق مبارک در سطح مراکز استان‌ها اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌هایی که توانست در سطح مراکز کاملا به شکل مطلوب پیگیری و اجرا شود، برنامه شب خاطره بود که تاکنون در اکثر استان‌ها این محفل برپا شده و با استقبال مناسبی از سوی مخاطبان روبه‌رو بوده است.

مصلحی به نگاه رهبری و تاکید ایشان برای اجرای برنامه‌های شب خاطره اشاره داشت و گفت: با عنایت به تاکید رهبر معظم انقلاب، ما با قوت به مسیرمان ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال