دوشنبه 3 تیر 1398
محمدعلی نادری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

خلق اثر با موضوع شهدا بر زندگی من بسیار اثرگذار بوده است

محمدعلی نادری
    -     کد خبر: 5532
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/17|17:37
صاحب آثار نمایشگاه «سربندهای ماه» درباره تاثیر کار درباره شهدا گفت: پیش از آغاز هر کاری زندگی‌نامه شهید مربوط به آن اثر را مطالعه می‌کردم؛ از همین رو خلق اثر با موضوع شهدا بر زندگی من بسیار اثرگذار بوده است.

محمدعلی نادری، نقاش و خالق آثار چهره فرماندهان شهید و شهدای شاخص دفاع مقدس، در نمایشگاه «سربندهای ماه» در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، گفت: نمایشگاه «سربندهای ماه» که در حوزه هنری افتتاح شد، متشکل از 40 اثر است که 25 عدد از این آثار مربوط به چهره شهدای شاخص و فرماندهان دفاع مقدس از سراسر کشور بوده و 15 اثر دیگر مربوط به شهدای استان بوشهر می‌شود که طی سالیان گذشته آن‌ها را طراحی کرده بودم و امروز به همراه چهره شهدای شاخص و دو اثر به سبک نقاشی دیجیتال در حوزه هنری به نمایش درآمد. ابعاد آثار 50 در 70 است که با تکنیک سیاه قلم به وسیله پاستل، مدادرنگی و مدادگچی طراحی شده و دو اثر نیز توسط نرم‌افزارهای کامپیوتری در قالب نقاشی دیجیتال در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: همیشه من دغدغه شهدا و آشنایی مردم با آن‌ها را داشتم؛ برای همین سعی کردم با تکنیکی خاص جاذبه آثار پیرامون شهدا را افزایش دهم. من سعی کردم در این آثار از المان‌های خاصی که مربوط به این شهدا است در پس زمینه آن‌ها به کار گرفته شود. برخی تکنیک‌ها منحصر به خود من است و از همین رو تلاش کرده‌ام تصویر چهره شهدا با جذابیت بصری بیشتری در معرض دید قرار گیرد.

این هنرمند با بیان اینکه آشنایی با زندگی شهدا بر کار من بسیار اثر گذاشته است، گفت: من قبل از آغاز هر کدام از آثار، زندگی آن شهید را مطالعه می‌کردم و با خصوصیات رفتاری و اخلاقی وی آشنا می‌شدم. از همین رو شناخت شهدا بر زندگی شخصی من بسیار اثرگذار بوده است. تمام تلاشم را نیز کردم تا علاقه‌مندان با دیدن نقاشی‌های من به سراغ زندگی‌نامه آن شهید بروند و پیرامون آن اطلاعاتی کسب کنند؛ زیرا آشنایی با شهدا بر زندگی ما بسیار اثرگذار خواهد بود.

نمایشگاه طراحی چهره سرداران شهید دفاع مقدس با عنوان «سربندهای ماه» از 17 مهرماه تا 6 آبان همه‌روزه به‌جز ایام تعطیل از ساعت 9 تا 18 در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری دایر است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال