دوشنبه 3 تیر 1398

مصطفی علی‌پور در جست‌وجوی شعر

مصطفی علی پور
    -     کد خبر: 5528
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/18|13:07
کتاب «در جست‌وجوی شعر»، درباره ذات و ماهیت شعر و مقوله نقد است و قرار است سوره مهر آن‌ را منتشر کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مصطفی علی‌پور درباره این کتاب توضیح داد: کتاب «در جست‌وجوی شعر» درباره ذات و ماهیت شعر و مقوله نقد است. این کتاب تعلیمی، مناسب مطالعه شاعران و دانشجویان زبان فارسی است و می‌تواند منبع مطالعاتی و پژوهشی شعری محسوب شود.

وی با بیان اینکه «در جست‌وجوی شعر» حاوی مقالات نقد کتاب شاعرانی است که طی بیست سال اخیر منتشر شده‌اند، تصریح کرد: سهراب سپهری، سیاوش کسرایی، محمدعلی سپانلو و بیژن نجدی از جمله این شاعران هستند که درباره آثار آن‌ها نقد نوشتم. برخی از مقاله‌ها در نشریات مختلف مانند الفبا، سیمرغ و مجله شعر انتشار یافتند و تعدادی از مقالات نیز برای نخستین بار در این کتاب منتشر خواهند شد.

علی‌پور با این توضیح که در کتاب «در جست‌وجوی شعر» به حاشیه نرفتم و به‌ زبان ساده به ارزش آثار شاعران پرداختم، افزود: چند مقاله مستقل درباره مقوله نقد در تاریخ ادبیات فارسی، تعریف ماهیت شعر و مصاحبه‌هایی که درباره شعر داشتم و در نشریات منتشر شده از بخش‌های دیگر این کتاب به‌شمار می‌آید.

گفتنی است، کارگاه شعر مصطفی علی‌پور سه‌شنبه‌ها در حوزه هنری برگزار می‌شود. کتاب «هفت بند بویه» این شاعر در هفدهمین دوره معرفی کتاب سال ۱۳۷۸برگزیده و تقدیر شد.

علی‌پور در کنار نوشتن شعر، کارهای پژوهشی و تحقیقی نیز انجام می‌دهد. از گلوی کوچک رود، باران انگورهای سوخته، در پیراهن اردیبهشت و در چهارراه بهار نارنج، از جمله آثار او محسوب می‌شود.

به گفته علی‌پور، کتاب «در جست‌وجوی شعر» توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال