چهارشنبه 5 تیر 1398

ثبت‌نام دومین مسابقه طراحی معماری موکب تمدید شد

مسابقه
    -     کد خبر: 5524
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/17|17:17
دبیرخانه دومین مسابقه طراحی معماری موکب، مهلت ارسال آثار و ثبت‌نام را تمدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دبیرخانه دومین مسابقه طراحی معماری موکب، با توجه به استقبال گسترده از دومین فراخوان مسابقه و درخواست‌های مکرر نسبت به تمدید مهلت مسابقه، مهلت ارسال آثار و ثبت‌نام تا پایان وقت اداری دوشنبه ۲۳ مهرماه، را تمدید کرد.

چند سالی است که در ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع)، جمع کثیری از عاشقان حسینی راهی کشور عراق شده و  مسیر شهرهای مختلف تا کربلا را پیاده طی می‌کنند. از سوی دیگر ساکنان بومی عراق و علاقه‌مندانی از ایران و سایر کشورهای اسلامی با برپایی موکب‌هایی در مسیر زیارتی نجف تا کربلا، سعی می‌کنند تا با ارائه خدمات اقامتی، فرهنگی و درمانی، این سفر عرفانی را برای زائران سهل‌تر و دلپذیرتر سازند.

به منظور سامان‌دهی بهتر این موکب‌ها، مرکز معماری اسلامی حوزه هنری قصد دارد تا برای دومین سال با برپایی مسابقه طراحی معماری، ایده‌های خلاقانه و کاربردی را جمع‌آوری کرده و در اختیار متولیان برگزاری این آیین معنوی قرار دهد. توجه به مفاهیم فرهنگی قیام حسینی در طرح، شکل‌دهی به بستری برای شکل‌گیری سبک زندگی اسلامی، ارائه خدمات بهتر و کامل‌تر به زائران پیاده و کاربران موکب‌ها، توجه به شرایط اقلیمی و ارتباط مناسب با طبیعت، طراحی فضاهای چند عملکردی، شناخت بهتر آداب و شرایط پیاده‌روی برای زیارت و فعالیت مطلوب طرح در زمان‌های پیک کاربر از اولویت‌های طرح خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال