چهارشنبه 5 تیر 1398

دومین نمایشگاه سوگواره عکس عاشورایی «قاب شیدایی» در سنندج برپا شد

قاب شیدایی
    -     کد خبر: 5513
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/17|12:05
سرویس : استانها
حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با همکاری و مشارکت شهرداری و شورای شهر بیجار نمایشگاهی از برگزیدگان چهارمین دوره سوگواره ملی عکس قاب شیدایی را در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج به‌معرض نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دوشنبه ۱۶مهر، با حضور شهردار و اعضای شورای شهر بیجار، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، مدیر کل اداره کتابخانه‌های عمومی استان، اعضای شورای اسلامی شهر سنندج، خبرنگاران و اصحاب رسانه دومین نمایشگاه سوگواره ملی عکس عاشورایی در محل گالری سوره پردیس سینمایی سنندج افتتاح شد.

امین مرادی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: عاشورا نه یك حادثه كه یك فرهنگ است؛ فرهنگى برخاسته از متن اسلام ناب كه نقش حیاتى را در استحكام ریشه‌ها، رویش شاخه‌ها و رشد بار و برهاى آن ایفا كرده است.

وی افزود : عاشورا هیچ‌گاه در محدوده زمان و جغرافیاى خاصى محصور نمانده بلكه همواره الهام‌بخش حركت‌ها، جنبش‌ها و قیام‌هاى راستین نهضت‌هاى آزادی‌خواهانه در ممالک اسلامی و حتی سایر ادیان بوده است.

مرادی تصریح کرد:  انقلاب اسلامى به‌رهبرى امام خمینى(ره) از عاشورای حسینی الهام گرفت. وصیت‌نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی(ره) نیز این مفاهیم را بیان می‌دارد كه هرگاه خود را بیشتر برای ظلم مهیا كنید، ظالم بیشتر می‌شود و اگر در برابر ظالم ایستادگی كنید ظلم از بین می‌رود.

وی در ادامه با پر اهمیت خواندن زنده نگه‌داشتن حماسه عظیم عاشورا گفت: بازسازى مضامین و مفاهیم بلند فرهنگ عاشورا در هر عصر و زمانى به فراخور حال آن زمان، تاثیر بسیار شگرف و سازنده‌اى در راه پیشبرد اهداف مقدسى همچون نشر معارف و فرهنگ اسلام ناب، برجاى نهاده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی  استان کردستان با اشاره به آثار این نمایشگاه ادامه داد: نمایشگاه حاضر ۵۷ اثر برتر از چهارمین دوره سوگواره ملی عکس عاشورایی «قاب شیدایی»  است که به‌همت حوزه هنری انقلاب اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر بیجار برگزار و در معرض نمایش گذاشته شده است.

مرادی گفت: امام حسین(ع) مظهری از مظاهر وحدت‌بخش بین برادران شیعه و سنی در استان کردستان بوده و برگزاری مجالس تعزیه‌خوانی در این ایام در استان و حضور مسلمانان شیعه و سنی در آن، خود مؤید این امر است.

وی افزود: این نمایشگاه به‌منظور ترویج فرهنگ عاشورایی ۱۶ تا ۲۰ مهر، آثار خود را در دو نوبت صبح و عصر در معرض نمایش علاقه‌مندان قرار داده است و در این ایام صبح‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و بعدازظهر ۱۶ تا ۲۰ از نمایشگاه دیدن کنند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال