چهارشنبه 5 تیر 1398
سعدالله اقدامی:

آن روز اهواز عاشورا بود

اهواز سرفراز
    -     کد خبر: 5491
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/15|17:47
سرویس : استانها
سعدالله اقدامی، پدر شهید طاها اقدامی، در بازدید از نمایشگاه «اهواز سرفزار» در عمارت سعدی حوزه هنری استان اصفهان گفت: برگزاری این نمایشگاه یک اقدام به‌موقع بود و پیشگام بودن اصفهان در این راستا به دلم نشست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امروز پدر کوچک‌ترین شهید حادثه تروریستی اهواز، شهید طاها اقدامی در بازدید از نمایشگاه پوستر «اهواز سرفراز» که به‌همین مناسبت برپا شده بود در میان جمعی از بازدیدکنندگان گفت: شور حسینی ما زیاد است. این اقدام باید سریع و به‌موقع باشد تا شور حسینی پابرجا بماند و خونی که ریخته شده است هدر نرود.

وی افزود: مزار شهید طاها اقدامی فضای کار فرهنگی زیادی دارد، ظرفیت خوبی آن‌جا هست و ما کمال حمایت را برای راه‌اندازی و انجام کارهای فرهنگی در آن‌جا داریم. تقدیر الهی بود که پسر من در این راه فدایی امام حسین(ع) و علی اصغر امام حسین(ع) شود.

وی به نقل از فرمانده ارتش گفت: ایشان گفتند اگر صد نفر مثل شما را از دست می‌دادیم اثری که شهادت محمدطاها گذاشت را نداشت.

سعدالله اقدامی خاطرنشان کرد: پسرم را از اهواز به اصفهان آوردم تا در زادگاه خودش دفن شود؛ زیرا پسرم را متعلق به اصفهان می‌دانستم و امیدواریم وظیفه‌ای که برعهده ماست را ادامه دهیم. امیدوارم این کارها ادامه پیدا کند.

پدر شهید طاها اقدامی ادامه داد: آن روز اهواز روز عاشورا بود. روز عاشورایی بود که مردم را به رگبار بستند و این عکس‌هایی که منتشر شده است تنها یک هزارم چیزی است که در این واقعه اتفاق افتاد. این واقعه جای کار زیادی دارد به‌ویژه کار فرهنگی، باید دید دشمنان چه اقدامات فرهنگی کرده‌اند که فردی می آید، الله اکبر می گوید و ادعای مسلمانی می‌کند و به مردم تیراندازی می‌کند.

وی شهادت پسرش را شبیه شهادت علی‌اصغر امام حسین(ع) خواند و گفت: او نیز علی‌اصغر زمان خود است و همان‌گونه که علی‌اصغر با لبان تشنه به شهادت رسید، او نیز پس از مدتی گریه و با لب‌هایی سفید شده به شهادت رسید.

در ادامه مهدی احمدی‌فر، رئیس حوزه هنری استان اصفهان، ضمن محکوم کردن این حرکت تروریستی گفت:  کوچک‌ترین کاری که توانستیم بکنیم این بود که این نمایشگاه را راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم گوشه‌ای از آلام مردم ایران، نظام و خانواده‌هایی که مصیبت دیده‌اند را تسکین دهیم.

وی ادامه داد: این حرکت جزو معدود حرکت‌های فرهنگی است که پس از این واقعه تروریستی، در اصفهان صورت گرفته است و همه این حرکت‌ها ضامن حفظ انقلاب و ادامه راه شهدا و شهدای مدافعین حرم و در یک کلام مدافعین وطن است.

مجلسی، رئیس مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی اصفهان(آیه)، گفت: آنچه می‌بینید اتفاق نادری‌ است. ما در زمان بسیار کم هنرمندان را هم‌زبان و هم‌فکر کردیم و این کارها از دل برآمده است و کارهایی است که خودشان تولید کرده‌اند.

وی ادامه داد: در فضای مجازی این آثار انعکاس بهتری داشته‌اند و یکی از کارهای ما برگزاری نمایشگاه بوده است، امیدواریم این نمایشگاه تاثیر خود را داشته باشد و از ذهن مردم پاک نشود.

مالک شیخی معاون فرهنگی حوزه هنری استان اصفهان نیز در ادامه گفت: این موضوع نباید فراموش شود و افتخار ماست که در خدمت شما باشیم و بتوانیم با این نمایشگاه در سراسر اصفهان و ایران ادامه‌دهنده راه این شهید بزرگوار باشیم.

گفتنی است، طاها اقدامی پسر ۴ ساله‌ای بود که در حادثه تروریستی اهواز به شهادت رسید و در روستای اذان در جوار مزار امام‌زاده سیده صالحه خاتون خواهر امام رضا(ع) در منطقه میمه به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال