چهارشنبه 30 مرداد 1398
هم‌زمان با روز بزرگداشت مولانا؛

آثار نقاشی «عزت‌الله سلیمانی‌نیا» با الهام از اشعار مولانا در گالری سوره سنندج افتتاح شد

نمایشگاه نقاشی سلیمانی نیا
    -     کد خبر: 5417
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/10|11:15
سرویس : استانها
نمایشگاه نقاشی آثار هنرمند قروه‌ای، عزت‌الله سلیمانی‌نیا، هم‌زمان با روز بزرگداشت مولوی که با الهام از اشعار مولانا خلق شده‌اند، در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج با حضور هنرمندان و مسئولین استانی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در سخنان کوتاهی با اشاره به آثار ارزشمند استاد سلیمانی‌نیا گفت: بعد از نمایشگاه گروهی هنرمندان نقاشِ به اصطلاح مکتب ندیده که در آن افتخار آشنایی با هنرمندان توانمندی را که بیشتر برای خود کار می‌کردند را پیدا کردیم، این نمایشگاه نیز به همان اندازه موجب شادمانی شد که توانستیم هنرمندی دیگر از هنرمندان توانمند استان را از نزدیک ببینیم و برای اولین بار در یک نمایشگاه انفرادی آثارشان را در معرض نمایش قرار دهیم.
وی با تمجید از تلاش‌های این هنرمند و آثار بسیار ارزشمندی که خلق کرده‌اند تصریح کرد: وظیفه خود می‌دانیم که با تمام توان از هنرمندان متعهد استان حمایت کنیم و امیدواریم این روند حمایتی با جدیت بیشتری در دستور کار واحدهای مختلف حوزه هنری قرار گیرد.
مهندس دره‌وزمی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، با تقدیر از حوزه هنری استان کردستان در حمایت از هنرمندان و همچنین ایجاد بسترهای لازم فعالیت هنرمندان با توسعه فضاهای هنری در پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت: امروز به دو دلیل بسیار خوشحالم؛ اول این پویایی و امکانات پردیس سینمایی بهمن سنندج و دوم دیدن مجدد استاد دوران مدرسه استاد سلیمانی‌نیا.
وی افزود: یکی از بهترین دوران تحصیلی بنده دورانی بوده است که افتخار شاگردی این استاد عزیز را پیدا کردم و امروز به‌عنوان یک شاگرد بار دیگر در محضرشان حضور یافتیم که از آثارشان باز هم بیاموزیم.
دره‌وزمی افزود: در استان کردستان هنرمندان بسیاری وجود دارند که به‌دلیل فراهم نبودن شرایط معرفی نشده‌اند. باید سعی کنیم بسترهای لازم حضور و معرفی این هنرمندان در جامعه فراهم شود و وظیفه خود خواهیم دانست در این مسیر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آماده همکاری لازم با حوزه هنری استان کردستان خواهد بود.
عزت‌الله سلیمانی‌نیا با تقدیر و تشکر از حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در برپایی این نمایشگاه و حضور مدعوین گفت: از سال ۱۳۵۵ تاکنون به‌صورت تجربی به فعالیت در رشته نقاشی پرداخته‌ام و بیشتر آثارم با الهام از آیات قرآنی، احادیث و اشعار بزرگان خلق شده است.
وی افزود: در این نمایشگاه ۳۵ اثر از آخرین کارهای خود را در ابعاد مختلف که با الهام از اشعار شاعر بزرگ ایران زمین حضرت مولانا در قالب طبیعت بی‌جان، رئال و تابلوهای مفهومی به‌تصویر درآورده‌ام که امیدوارم مورد توجه علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان محترم قرار گیرد.
سلیمانی‌نیا با قرائت شعری از حضرت مولانا (آتش‌ است این بانگ نای و نیست باد/ هر که این آتش ندارد نیست باد)، تصریح کرد: عشق، محبت، صلح و دوستی پیامی است که می‌توانم با آثارم به مخاطبین عرضه کنم و امیدوارم با درک درست آیات قرآن و سخن بزرگان دینی و اسلامی که با الهام از این آیات به‌خلق اثر پرداخته‌اند بتوانیم راه درست زندگی و انسانیت را بیاموزیم و بیاموزانیم.
عزت‌الله سلیمانی‌نیا در سال ۱۳۳۲در شهرستان قروه دیده به جهان گشود. بعد از اتمام دوران تحصیل به‌عنوان دبیر ادبیات به استخدام آموزش‌وپرورش شهرستان قروه درآمد و تا پایان بازنشستگی در این شهر به تدریس ادبیات فارسی پرداخت.
وی از سال ۱۳۵۵به‌صورت خودآموز با توجه به استعداد و علاقه وافری که به نقاشی داشت به این هنر گرایش پیدا کرد و از همان ابتدا آثار خود را با الهام از آیات قرآن، احادیث و کلام شاعران بزرگ ایران‌زمین علی‌الخصوص حضرت مولانا به تصویر درآورد.
سلیمانی‌نیا در زمان تدریس با توجه به تسلطی که به هنر نقاشی داشت در کنار درس ادبیات، هنر را نیز در سطح مدارس راهنمایی تدریس می‌کرد و هنرجویان زیادی را در این رشته آموزش داده‌است.
گفتنی است، این نمایشگاه از ۸ تا ۱۳ مهرماه در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج دایر بوده و علاقه‌مندان می‌توانند در ایام برگزاری نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ و ۱۶ الی ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.
انتهای پیام/


 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال