پنج شنبه 19 تیر 1399
پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌کند:

رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی»

رونمایی کتاب فرهنگ اتصال
    -     کد خبر: 5395
    -     تاريخ انتشار : 1397/7/8|10:25
نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی» نوشته یوزه فن دایک، به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی» با حضور حسین حسنی (مترجم کتاب)، محمدحسین ساعی (رئیس دانشکده ارتباطات صداوسیما)، محمد خندان (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) و مجید سلیمانی ساسانی (مدیر گروه مطالعات رسانه) برگزار می‌شود.

برشی از کتاب: «طی یک دهه گذشته، زندگی شخصی و حرفه‌ای آن‌ها به‌تدریج با پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی انباشته شده است. پلتفرم‌هایی همانند فیسبوک، یوتیوب، ویکی‌پدیا و بسیاری از رسانه‌های دیگر به افراد امکان می‌دهد، همانند خانواده آلوین از طریق به اشتراک‌گذاری محتوای ارتباطی و ابزار خویشتن، ساختن مسیرهای شغلی و لذت بردن از زندگی‌های اجتماعی آنلاین [با دیگران] اتصال برقرار کنند. در واقع، حضور گسترده پلتفرم‌ها افراد را بر می‌انگیزد تا بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و حرفه‌ای خود را به این محیط‌های آنلاین منتقل کنند. برای نوجوانی همانند زارا آلوین تصور زندگی بدون فیسبوک دشوار است و ساندرا به‌طور عمده برای تداوم ارتباط با مشتریان به توئیتر وابسته شده است».

گفتنی است، این نشست روز چهارشنبه ۱۱ مهر، از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در سرای شهید آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال