سه شنبه 13 خرداد 1399
مصلحی در نشست مسئولان آفرینش‌های ادبی مراکز استانی:

انقلاب اسلامی نظم جدیدی برای بشر ارائه کرد

مجید مصلحی
    -     کد خبر: 5245
    -     تاريخ انتشار : 1397/6/20|10:59
سرویس : استانها
مجید مصلحی در جمع مسئولان واحدهای آفرینش‌های ادبی مراکز استانی حوزه هنری گفت: انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها نظم جدیدی را برای بشر ارائه کرده است که به عنوان یک چالش جدید محسوب می‌شود و امروز چالش انقلاب به جای جای دنیا ریشه دوانده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، مصلحی مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، در دومین روز نشست تخصصی سالانه مسئولان واحدهای آفرینش‌های ادبی مراکز استانی حوزه هنری که دوشنبه 19 شهریورماه در حوزه هنری برگزار شد، با بیان اینکه شناخت جایگاه کشور در جغرافیای بشری عالم یکی از مباحث مهمی است که از طریق آن می‌توانیم به محیط خود نگاه کنیم که در چه زیست بومی زندگی می‌کنیم، اظهار کرد: شناخت جایگاه کشور و نظام جمهوری اسلامی در جغرافیای بشری عالم و چالش اساسی انقلاب اسلامی در این جغرافیا از این نگاه بر‌می‌آید.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها نظم جدیدی را برای بشر ارائه کرده است که به عنوان یک چالش جدید محسوب می‌شود. چالش انقلاب در ابتدا متوجه نظام‌های قبلی و حاکمیت‌های قبلی بود اما پیام و زبان و مسیری که انقلاب بر عهده گرفت مرزها را درنوردید و به جای جای دنیا نیز ریشه دواند.

مصلحی خاطرنشان کرد: پیام انقلاب مقابله با سلطه بود که متوجه تمام ملل نیز قرار گرفت. این مقابله با منطق اسلام صورت گرفته است. در انقلاب اسلامی منطق اسلام حاکم است و تقسیم‌بندی آن نظام ظالم در برابر مظلوم است. در منطق اسلام می‌گوید نه ظلم کنید و نه اجازه دهید کسی بر شما ظلم کند و این کلام همچون پیام جهانی از مرزها خارج می‌شود.

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری اظهار داشت: این منطق ما را در برابر شبکه های مکنده ثروت‌های ملی، دولت‌های جبار و ... قرار می‌دهد و آن‌ها با این منطق دشمنی دارند. از این مرحله درگیری آغاز می‌شود و منافع کشورهای ظالم را زیر سوال می‌برد و درگیری شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سه عنصر جنگ، فقر و فساد در دنیا به عنوان ابزار مقابله با منطق اسلام توسط دولت‌های زورگو به کار گرفته شده است، عنوان کرد: جنگ‌های دنیا در دو سه دهه اخیر، غالبا تحت تاثیر نفوذ نظام سلطه بوده؛ یا خودشان با کسی در جنگ بوده‌اند یا دو کشور را با هم به جنگ انداخته‌اند. فقر هم کار آن‌هاست. بسیاری از کشورهای فقیر دارای منابع طبیعی هستند که اجازه استفاده از آن را ندارند. گسترش فساد در دنیا و برافروختن آتش میل جنسی و... از ابزارهای دیگر برای مقابله با منطق اسلام است.

مصلحی اظهار داشت: چالش اساسی و دعوای اصلی با ایران اسلامی با تمام این نگاه‌ها و ایدئولوژی انقلاب اسلامی است؛ چرا که در برابر نظام سلطه قد علم کرده است. و تمامی حرف‌ها در زمینه‌های مختلف که از سوی نظام‌های سلطه مطرح می‌شود بهانه است.

مصلحی در ضرورت طرح این مسئله و چرایی آن بیان داشت: باید بدانیم مجموعه اتفافاتی در حال رخ دادن است و اینکه ما در کجای ماجرا هستیم و متوجه باشیم و در نهایت تصمیم درست بگیریم و بدانیم کدام موارد شرایط فرهنگی و اجتماعی را تغییر می‌دهد. باید بر اساس تحلیل شرایط و با درک مستقیم موضوع را احساس کنیم. باید کاری بکنیم و محکوم تحولات دیکته شده دیگران نباشیم. نقش‌پذیری خودمان را در این تغییرات خواستار باشیم و نقش‌پذیری سیستمی را اعمال کنیم .

وی گفت: فرایند اصلاح فرهنگی اجتماعی کشور و حرکت در مسیر زدودن ضعف‌ها و تهدیدات و استفاده مناسب از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود با رصد و تحلیل مسائل عرصه‌های اساسی فرهنگی و اجتماعی امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال