شنبه 3 فروردین 1398

«پوتین‌قرمزها» در باغ موزه دفاع مقدس

پوتین قرمزها
    -     کد خبر: 5241
    -     تاريخ انتشار : 1397/6/19|16:51
جلسه نقد و بررسی کتاب «پوتین‌قرمزها» خاطرات مرتضی بشیری، بازجو و مدیر مسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم‌الانبیاء، با حضور سیدصادق رضایی و ساسان ناطق در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم که ساعت ۱۰صبح روز سه‌شنبه ۲۰ شهریور، در سالن فرماندهان باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود، سیدصادق رضایی رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان و ساسان ناطق خاطره‌نگار و مدیر کارگاه قصه و رمان مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری به نقد و بررسی کتاب «پوتین‌قرمزها» می‌پردازند.

کتاب «پوتین‌قرمزها» نوشته فاطمه بهبودی به خاطرات مرتضی بشیری، بازجو و مدیرمسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم‌الانبیاء، می‌پردازد.

این اثر در ۳۶ فصل به انضمام عکس‌ها و اسناد تدوین شده است. بهبودی در این خاطرات ابتدا مخاطب را با اهمیت خاطرات راوی آشنا می‌کند. او در فصل‌های نخست، بخشی از بازجویی‌های انجام شده را ثبت می‌کند و پس از آن به زندگی فردی راوی و چگونگی ورود او به جبهه و نقش‌ او در جنگ تحمیلی می‌پردازد.

از جذابیت‌های خاطرات بشیری، روایت جلسات بازجویی از نیروهای عراقی است که گاه در خلال این خاطرات، مطالب خواندنی از اتفاقات تاریخی نقل می‌شود که فجایع رخ داده در جنگ تحمیلی را بیشتر نمایان می‌کند.

از جمله این موارد، بخشی است که به بازجویی از محمدرضا جعفر عباس الجشعمی، سرهنگ‌دوم نیروی مخصوص، فرمانده تیپ کماندویی سپاه هفتم و حضور او در ام‌الرصاص اختصاص دارد.

گفتنی است، مراسم نقد و بررسی کتاب «پوتین‌قرمزها» در سالن فرماندهان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس واقع در اتوبان شهید حقانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال