سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

فیلم کوتاه «ذبح» عنوان بهترین فیلم جشنواره «دریچه» را کسب کرد

فیلم ذبح
    -     کد خبر: 5237
    -     تاريخ انتشار : 1397/6/19|13:46
سرویس : استانها
فیلم کوتاه «ذبح» به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور، محصول مشترک حوزه هنری استان کردستان و انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج عنوان بهترین فیلم داستانی جشنواره ملی فیلم دانشجویی «دریچه» را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نخستین جشنواره سراسری فیلم‌های دانشجویی «دریچه» با هدف حمایت از تولیدات دانشجویی، ایجاد طراوت و اعتمادبه‌نفس بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، به همت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۸ تهران، از ۱۴ الی ۱۷ شهریور، در بخش‌های داستانی، مستند، انیمیشن و نماهنگ برگزار شد.

در این جشنواره فیلم کوتاه «ذبح» به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور، از تولیدات مشترک حوزه هنری کردستان و دفتر انجمن سینمای جوانان سنندج در بخش داستانی در رقابت با دیگر فیلم‌های این بخش موفق به کسب عنوان «بهترین فیلم داستانی»، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی شد.

فیلم «ذبح» داستان کودکی است که با بیماری سندرم داون دست‌به‌گریبان است و علاقه و دوستی زیادی با تنها گاوشان دارد. پدر خانواده به دلیل مشکلات مالی گاو را به منظور ذبح کردن می‌فروشد و در این میان کودک نقشه‌ای می‌کشد.

این فیلم کوتاه با بازیگری فریدون حامدی، شب‌بو سلیمانی، غفار خالدی، محمد قبادی، سامان عبودی، شفیع امینی و تصویربرداری حامد بقائیان، صدابرداری محمد توریوریان، تدوین توفیق امانی، برنامه‌ریزی اشکان ساعدپناه، مدیرتولیدی آرمین پورمحمد و طراحی صحنه ایوب شیخ احمدی در مدت زمان ۱۳ دقیقه در منطقه اورامان کردستان تولید شده است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال