سه شنبه 3 اردیبهشت 1398
حسن ریاحی:

سنندج قابلیت تبدیل شدن به شهر نمونه فرهنگ و هنر کشور را دارد

حسن ریاحی
    -     کد خبر: 5224
    -     تاريخ انتشار : 1397/6/19|12:14
سرویس : استانها
دکتر حسن ریاحی، عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران، با اشاره به ویژگی‌های کردستان، از سنندج به عنوان شهر مجسمه و هنر، شهر شور و شوق و اشتیاق نام برد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حسن ریاحی موسیقی‌دان برجسته کشور در گفت‌وگویی ضمن اعلام این موضوع گفت: از اینکه فرصنی فراهم شد تا برای اولین بار در سنندج حضور پیدا کرده و یکی از شگفت‌انگیزترین شهرهای ایران را از لحاظ فرهنگی و هنری مشاهده کنم، بسیار خوشحالم و از حوزه هنری و جناب دکتر اردلان برای این دعوت سپاسگزارم.

وی با اشاره به اینکه از همان ابتدای ورود به شهر از زیبایی و پتانسیل بالای هنری و فرهنگی آن متعجب و شگفت‌زده شده تصریح کرد: سنندج شهر مجسمه و هنر است، شهر شور و شوق و اشتیاق است. در یک رونمایی از یک کتاب در یک پردیس زیبا و مجهز ۶۰۰ نفر با شور دور هم جمع می‌شوند تا در یک رویداد هنری و فرهنگی مشارکت کنند که این در هیچ جای کشور نمونه ندارد.

وی به پتانسیل بالای هنری هنرمندان موسیقی در سنندج هم اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندی هنرجویان فراگیری هنر در این استان عجیب است و شعف‌انگیز اینکه وجود این هنرستان و ارکسترها و گروه‌های هنری نشان دهنده آینده‌ای پر از امیدواری و خبرهای خوش برای هنر موسیقی استان و کشور است.

سازنده سرود ملی ایران افزود: در کنار این همه استعداد کمبود امکانات، بزرگ‌ترین معضل این شهر است که باید برای آن چاره‌اندیشی و در سریع‌ترین زمان ممکن آن را حل کرد.

ریاحی گفت: بنده وظیفه خود خواهم دانست مشاهداتم را در نشست‌های برگزار شده و مجامعی که حضور داریم از قبیل دانشگاه آزاد، دانشگاه صداوسیما، خانه موسیقی کشور و ... ارائه کنم و قطعا با فراهم‌سازی امکانات با این پتانسیل بسیار قوی، سنندج قابلیت تبدیل شدن به شهر نمونه فرهنگ و هنر کشور را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال