چهارشنبه 15 مرداد 1399
نشست مشترک رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و معاونت اجتماعی ناجا؛

سردار نوریان: رویکرد جوان‌گرایی در حوزه هنری قابل تقدیر است

سردار نوریان
    -     کد خبر: 5210
    -     تاريخ انتشار : 1397/6/18|13:15
سردار احمد نوریان، معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور، ضمن بازدید از باشگاه فیلم سوره در نشستی با محمد حمزه‌زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و جمعی از مدیران این سازمان به گفت‌وگو نشست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سردار احمد نوریان معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور در این نشست ضمن استقبال از فضای فعالیت و تلاش‌های حوزه هنری در راستای ایجاد و تقویت امنیت اجتماعی و رشد فرهنگ و هنر جامعه عنوان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی توانسته است با زیرساخت‌ها و بنیان‌هایی که دارد به موفقیت و دستاوردهای خوب و ماندگاری در کشور دست یابد.

وی با بیان اینکه به معرفی الگوها، اسوه‌های اخلاقی و رفتاری پرورش یافته در متن انقلاب با زیان هنر و سینما نیاز داریم خاطرنشان ساخت: حوزه هنری بیش از هر جای دیگری قادر است این جلوه‌های رفتاری و اخلاقی را تجلی بخشد.

سردار نوریان ادامه داد: متاسفانه، امروز بعضا در جامعه ما سلبریتی‌های مطرح می‌شوند که بسیار آدم‌های قدکوتاه هستند و لازم است الگوها و سلبریتی‌های واقعی جامعه معرفی شوند، گوهرهایی که هویت و محتوا دارند. این در حالی‌ است بخشی از جامعه به مباحث و موضوعات زرد و پیش پا افتاده سرگرم شده که متاسفانه هم گمراه کننده است و هم اثرات تخریبی دارد.

وی با بیان اینکه نسل جوان آگاه و متعهد امروز در صحنه حضور دارند، افزود: جوانانی مثل شما سینماگران جوان باشگاه فیلم سوره و حوزه هنری که با خودباوری، انگیزه و عشق وارد عرصه شده‌اید، شک نداشته باشید کارهایتان که با تکیه بر اعتقاد و ایمان صورت می‌پذیرد به عمل صالح تبدیل می‌شود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی کشور در ادامه با اشاره به فعالیت «ناجی هنر» خاطرنشان ساخت: ناجا همواره سعی کرده با هدف‌گذاری‌های مشخص در مسیر تقویت امنیت اجتماعی و هنجارپسندی جامعه اقداماتی را انجام دهد و از اقدامات و تولید آثار هنری در این راستا حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: پلیس برخاسته از متن مردم است. متاسفانه در معرفی پلیس بعضا مشاهده می‌شود که برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دنبال جنجال‌آفرینی هستند و اصل وقایع و ماجراها را منعکس نمی‌کنند. پلیس از این نظرها به‌نوعی مظلوم واقع شده است.

وی ادام داد: امنیت، فرایند تولید اجتماعی است و همه نهادها و مراکز در جامعه از جمله حوزه هنری انقلاب اسلامی در ایجاد، تولید و تقویت آن سهیم هستند و نقش دارند.

سردار نوریان یادآور شد: من به حوزه هنری همیشه علاقه داشته و دارم. حوزه هنری توانسته است با زیرساخت‌ها و بنیان‌هایی که دارد به موفقیت و دستاوردهای خوب و ماندگاری دست یابد؛ به‌ویژه با این گرایش و نگرشی که در سال‌های اخیر در پیش گرفته و با رویکرد جوان‌گرایی و اهتمام به نسل جوان انقلابی و متعهد با همه مسئولیت‌ها و سختی‌هایش حرکتی انقلابی و عالی را آغاز کرده است.

وی گفت: نیروی انتظامی با تمام ظرفیت در کنارتان است. استفاده از عنصر هنر و توجه به رسانه و ابزارهای ارتباطی نوین در مجموعه پلیس همواره، مورد توجه و تاکید ما است. همچنان که دشمنان درصدد تخریب و تضعیف نظام اسلامی یارگیری می‌کنند و می‌کوشند با بهره‌گیری از رسانه‌های نوین و با ایجاد تفرقه و فاصله بین مردم و نظام اسلامی به مقاصد شومشان برسند ما نیز باید بکوشیم تا با زبان هنر و رسانه با آن‌ها مقابله کنیم. تخریب فرهنگی همه‌جانبه علیه انقلاب و جامعه ما در حال انجام است و جریاناتی در داخل و خارج سعی دارند کارآمدی نظام اسلامی را زیر سوال ببرند.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه مشی ما مشی رهبری است، عنوان کرد: هنرمندان و سینماگران باید نسبت به نقش و جایگاه‌شان آگاه باشند. معتقدیم با آموزه‌ها و تعالیم دینی و انتقال درست و هدف‌مند آن به جامعه در برابر خیلی از تحرکات مزورانه ایستاد. معتقدیم این آموزه‌ها درست منتقل نشده است.

سردار احمد نوریان تاکید کرد: مسیر جامعه‌پذیری در ساختارهای اجتماعی درست هدف‌گذاری و نهادینه نشده است. رفتارها نیازمند اصلاح و تحول است. در این راستا پلیس هم به موازات سایر نهادها و دستگاه‌ها سهم و نقش دارد؛ ولی اگر بخواهیم پیام‌های اثربخش و تاثیرگذار را منتقل سازیم حتما باید از سازوکار هنر استفاده کنیم.

محمد حمزه‌زاده در این نشست با معرفی ساختار حوزه هنری و مراکز و موسسات وابسته به سازمان سینمایی حوزه به تشریح گوشه‌هایی از فعالیت‌ها، رویکردها و سیاست‌های این نهاد پرداخت.

وی در بخشی از سخنانش ضمن اشاره به لزوم تربیت و پرورش نسل جوان و جدید از سینماگران و فیلم‌سازان به مراکزی چون باشگاه فیلم سوره، مرکز مستند سوره و مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری به‌مثابه پایگاه‌هایی برای این هدف عنوان کرد و گفت: حوزه هنری در ابعاد مختلف هنری اعم از سینما، شعر و ادبیات، هنرهای تجسمی و نمایشی و ... فعال است. حوزه، به‌خصوص در عرصه ادبیات در دوره مدیریت آقای مومنی شریف به خاطر اقبال گسترده جامعه از محصولات و تولیدات و حسن نظر رهبری انقلاب شناخته شده‌تر شده است.

وی ادامه داد: بخش سینما همیشه در حوزه هنری نوعی درخشندگی داشته که با تکیه بر سینماگرانی بوده که در فضای حرفه‌ای کار می‌کردند. از حدود چند سال پیش این مطالبه از سوی دفتر رهبری و شورای سیاست‌گذاری حوزه هنری مطرح شده تا در این عرصه نسل جدیدی از فیلم‌سازان تربیت شوند. بخش آموزش و باشگاه فیلم سوره و چند مرکز دیگر در این نهاد با هدف توانمندسازی و کشف استعدادها در این راستا، راه‌اندازی شده است.

به گفته وی، باشگاه فیلم سوره برای حمایت، راهنمایی و کمک به فیلم‌سازان جوان تاسیس شده تا مسیرهای پرپیچ و خم فیلم‌سازی از فیلم‌های کوتاه داستانی تا حرفه‌ای را بهتر و مطمئن‌تر طی کنند و در این باشگاه بخشی با عنوان کات(کارگاه تجربه) شکل گرفته که سرپرستی، شناسایی و هدایت استعدادهای جوان و نوجوان را بر عهده دارد.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با بیان اینکه هدف مجموعه‌ایی مثل باشگاه فیلم سوره این است که جوانان هنرمند متعهد و انقلابی را با تکیه بر آرمان‌های انقلاب فارغ از شعارها و سروصداها تربیت کند، خاطرنشان ساخت: روندی را که این مجموعه پیموده امیدوار کننده و روشن است و جوانان خوش‌فکر، متعهد و باانگیزه بسیاری را شناسایی کرده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و درباره آن‌ها در آینده بیشتر خواهیم شنید.

سردار نوریان در ادامه، ضمن بازدید از باشگاه فیلم سوره به تماشای تعدادی از تولیدات این مرکز نشست.

شایان ذکر است، محمد خزاعی تهیه‌ کننده سینما، مهدی یارندی سرپرست موسسه ناجی هنر، علی قربانی معاون تولید سازمان سینمایی حوزه هنری، محمدرضا شفاه مدیرعامل باشگاه فیلم سوره، سعید کاتبی معاون سینمایی موسسه ناجی هنر، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی و محافل سازمان سینمایی حوزه هنری، سیدمحمد حسینی مدیر مرکز متن، حسین دارابی مدیر گروه هنری کات، تعدادی از فیلم‌سازان باشگاه فیلم سوره و ... از دیگر حاضران این نشست بودند.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال