پنج شنبه 2 خرداد 1398
صحرارو کارگردان نمایش «پمپ»:

«بچه‌های مسجد» به افزایش مخاطب تئاتر کمک بسیاری می‌کند

یونس صحرارو
    -     کد خبر: 4868
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/18|10:50
یونس صحرارو کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر «بچه‌های مسجد» گفت: امیدوارم تا تئاتر بچه‌های مسجد به اهداف نهایی خود که افزودن مخاطبان تئاتر در تمامی نقاط کشور است دست‌یابد.

به گزارش سایت صحنه، یونس صحرارو کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد که سال گذشته هم در دور دوازدهم این جشنواره حضور داشت گفت: امسال با نمایش پمپ نوشته سیروس همتی به جشنواره تئاتر بچه های مسجد آمده‌ام. امیداوارم در این دوره از جشنواره تجارب خوبی برای شرکت کنندگان دریافت شود. 
وی در خصوص موضوع تازه‌ترین نمایش خود در جشنواره تئاتر بچه های مسجد گفت: داستان نمایش پمپ در یک مسجد رخ می‌دهد. موضوع این نمایش به گذشت و حفظ آبرو اشاره دارد. در این نمایش پمپ کولر یک مسجد دزدیده می‌شود و سارق خیلی زود به دست یک مأمور دستگیر می‌شود. این مأمور پس از بررسی‌هایی که انجام می‌دهد متوجه می‌شود که سارق نیازمند بوده است و در پی راهی بر می‌آید تا آبروی این شخص، ضمن ندامت وی از کار خود، حفظ شود.

صحرارو ادامه داد: پیام این نمایش مردم را به صبوری و عدم قضاوت‌های عجولانه دعوت می‌کند. این روزها در تمامی اقشار جامعه مردمی با قضاوت‌های جانبدارانه و به دور از عدالت مواجه هستیم. بهتر است مردم با صبوری و درایت دست از قضاوت‌های بی‌جا بردارند.

وی با اشاره به میزان تأثیر گذاری نمایشنامه انتخابی خود روی مخاطبان تئاتر بچه‌های مسجد گفت: بازیگران تئاتر بچه های مسجد پیش از اینکه روی مخاطب تاثیر بگذارند باید به خودسازی بپردازند. بی شک موضوعات و قصه‌های انتخابی برای این جشنواره پیش از اثر گذاری روی مخاطب، مستقیما روی خودشان تأثیر می‌گذارد.

صحرارو در مورد توانایی‌های جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در رشد و توسعه تئاتر حرفه‌ای گفت: بی‌شک هر جشنواره‌ای که برگزار شود،تاثیرات خود را خواهد گذاشت. جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد نیز با هرگونه مشکلی که داشته باشد ارزشمند است. کما اینکه این جشنواره سرشار از مزایای ریشه‌ای برای تئاتر کشور است. چرا که توانسته و می‌تواند نوجوانان و جوانانی که علاقه‌مند به هنر تئاتر هستند را در مسیر درست این هنر متعالی قرار دهد.

کارگردان نمایش «پمپ» افزود: امیدوارم تا تئاتر بچه‌های مسجد به اهداف نهایی خود که افزودن مخاطبان تئاتر در تمامی نقاط کشور است دست‌یابد. باید به همه اهالی تئاتر بچه‌های مسجد خسته نباشید گفت که در این ایام حضور بهم رسانده و رویداد مهمی را در تاریخ تئاتر کشور رقم زدند.

گفتنی است، سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۱۶ تا ۱۹ مردادماه در قزوین برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این جشنواره جمعه 19 مردادماه در مسجد محمد رسول‌الله(ص) قزوین ساعت 18:30 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال