یکشنبه 5 خرداد 1398

شب خاطره «اسارتگاه موصل» برگزار خواهد شد

شب خاطره
    -     کد خبر: 4864
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/17|16:30
سرویس : استانها
نخستین جلسه هماهنگی شب خاطره ملی «اسارتگاه موصل» با حضور اعضا، در محل حوزه هنری خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کمیته برگزاری شب خاطره ملی «اسارتگاه موصل» با حضور نماینده هیئت رزمندگان استان، بنیاد حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تشکیل جلسه داد.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی در این نشست با اشاره به اهمیت خاطره‌گویی و نهضت خاطره‌گویی گفت: شب خاطره ملی موج‌های بیقراری با موضوع «اسارتگاه موصل» و با حضور مهمان ملی، طبق هماهنگی‌های انجام شده در ۲۸ مردادماه جاری برگزار خواهد شد.

وحید نمازی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که می‌فرمایند «خاطرات دفاع مقدس یک ثروت ملی است»، بیشتر به اهمیت برگزاری شب‌های خاطره پی می‌بریم و باید به این ثروت توجه ویژه داشت.

وی ادامه داد: اکنون در دوران طلایی خاطره‌گویی قرار داریم؛ چون فرماندهان، رزمندگان و سربازانی که در آن دوران حضور داشتند هنوز هستند و این دوران خاصی است که اگر از این ظرفیت استفاده نکنیم بعدها غبطه این فضا را خواهیم خورد.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی اظهار داشت: وقتی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می‌فرمایند «جنگ یک گنجینه تمام نشدنی است»، زمانی می‌توان از این گنجینه عظیم بهره برد که به طُرق مختلف از جمله خاطره‌گویی بتوان آن را استخراج کرد.

نمازی با اشاره به ضرورت برگزاری شب‌های خاطره بیان کرد: با برگزاری مراسم و محافل خاطره‌گویی می‌توان از تحریفات تاریخی جلوگیری کرد و دوران دفاع مقدس را به عنوان یکی از بهترین الگوهایی مدیریتی در ابعاد مختلف به‌ویژه برای فائق آمدن بر مشکلات معرفی کنیم.

وی گفت: شب خاطره به عنوان یک نهضت مهم برای تقویت جریان فرهنگی ایثار و شهادت در سطح استان و کشور است و حوزه هنری استان نیز تاکنون نزدیک به چهل محفل خاطره برگزار کرده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال