یکشنبه 5 خرداد 1398

خبرنگار وجدان بیدار جامعه باشد

روز خبرنگار
    -     کد خبر: 4856
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/17|15:40
سرویس : استانها
یادداشت حجت‌الله شیروانی، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، به مناسبت روز خبرنگار.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، متن یادداشت حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به شرح زیر است:

«شاید در جامعه ما که آن‌گونه که شایسته است، تاکنون نهادهای مدنی و به عبارتی جامعه مدنی شکل نگرفته و نهادهای مدرن واسط بین مردم و دولت (حکومت) قوام نیافته‌اند، بتوان مطبوعات و رسانه‌ها را یکی از عناصر مهم در رفع این کاستی به حساب آورد و برای آن‌ها رسالتی بسیار خطیر و مهم برشمرد؛ خبردار کردن و آگاه‌سازی، به نقد کشیدن، تحلیل و شناسایی مسائل و مشکلات جامعه و تبدیل کردن آن‌ها به حساسیت‌های عمومی و ایجاد روحیه مطالبه‌گری در کل جامعه و چه بسا تدبیر در ارائه راهکار.

روز خبرنگار فرصت مغتنمی است تا از این نقش مهم دوباره رونمایی شود و برای برجسته ساختن و رونق بخشیدن به آن چاره‌اندیشی کرد. یک فرصت دوسویه که از یک طرف خود جامعه خبری، نوعی درخودنگری و بازاندیشی در خود داشته باشد و از دیگر سو، دستگاه‌ها و نهادهای سیاست‌گذار و سایر مجموعه‌ها در تعامل مفید و موثر و رشد و ارتقای سطح کیفی و کمی خبر، رسانه و مطبوعات در استان بیندیشند و بکوشند.

نکته مهم اینجاست، اینکه بکوشیم تا مناسبت‌ها ما را از خود و وظایفمان دور نکند. روزی که روز ماست بیش از هر چیزی روز اندیشه کردن ماست، در خودنگری و بازنگری است. خبرنگار آن‌گونه که باشد، وجدان بیدار جامعه است و اگر وجدان جامعه‌ای به خواب رفت تاریخ او را پشت سر خواهد گذاشت.

ضمن ارج نهادن به تلاش‌گران عرصه خبر و تبریک روز خبرنگار و البته گرامیداشت یاد و خاطره شهید ارجمند، شهید صارمی که این روز با نام و یاد او زنده است، جا دارد آرزو کنیم، در این روز فرخنده، تدبیر بیشتری برای اندیشیدن و چاره‌سازی بهبود و ارتقای سطح کیفی و کمّی خبر و تثبیت جایگاه حرفه ای فعالین این عرصه شود.»

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال