یکشنبه 5 خرداد 1398
آیت نادری:

جشنواره سراسری کاریکاتور «روزی حلال» از مرز خراسان شمالی فراتر رود

آیت نادری
    -     کد خبر: 4855
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/17|15:39
سرویس : استانها
هنرمند برجسته کارتون و کاریکاتور اصفهان با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره سراسری کاریکاتور خراسان شمالی با موضوع «روزی حلال» گفت: این موضوع ملی بوده و همه هنرمندان ایران را درگیر می‌کند؛ به همین دلیل لازم است آثار این جشنواره از مرز خراسان شمالی فراتر رفته و در سطح ملی پخش شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیت نادری هنرمند برجسته کارتون و کاریکاتور استان اصفهان، با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره سراسری کاریکاتور خراسان شمالی با موضوع «روزی حلال» اظهار کرد: موضوع جشنواره امسال ناب و تا حدی سخت است، اما این نقطه قوت جشنواره‌های کاریکاتور خراسان شمالی است که موضوعات آن تکراری نبوده و برای شرکت در آن حتما باید کار جدیدی ارائه دهیم.

وی افزود: رسانه‌ای مانند کاریکاتور در دنیا ثابت کرده که می‌تواند در زمینه فرهنگ‌سازی و افشای برخی جریانات که شاید مردم نسبت به آن‌ها آگاهی لازم را ندارند، نقش داشته باشد.

نادری اضافه کرد: انتخاب موضوع «روزی حلال» برای نهمین جشنواره سراسری کاریکاتور خراسان شمالی حساسیت جامعه را نسبت به این موضوع بالاتر می‌برد؛ زیرا در سال‌های اخیر این موضوع گریبان‌گیر مسائل اقتصادی ما بوده و نمونه‌های نقض آن را می‌توان در فسادهای اقتصادی، گران‌فروشی و مسائلی از این دست دید که بعضاً بیشترین فشار را بر روی قشر ضعیف جامعه آورده‌اند.

وی تصریح کرد: تصور این است که جشنواره ملی کاریکاتور خراسان شمالی جریان تازه‌ای را در این موضوع ایجاد می‌کند که البته این مهم نیازمند گستردگی تبلیغی ویژه‌ای است، از این‌رو نباید نهمین جشنواره سراسری کاریکاتور صرفاً در جغرافیای خراسان شمالی بماند.

نادری خاطرنشان کرد: موضوع «روزی حلال» ملی بوده و همه هنرمندان ایران را درگیر می‌کند، به همین دلیل لازم است آثار این جشنواره از مرز خراسان شمالی فراتر رفته و در سطح ملی پخش شود؛ به‌گونه‌ای که حداقل در تمام مراکز استان‌ها نمایشگاهی از آثار منتخب این جشنواره برگزار شود.

وی اظهار کرد: البته باید نمایشگاهی برپا شود که در معرض دید عموم قرار گیرد؛ زیرا جشنواره‌های هنری بستر نمایش آثار در گالری‌های خاص بوده و مشتریان خاص خود را دارند؛ اما لازمه موضوع «روزی حلال» این است که در شهرهای مختلف به‌صورت نمایشگاه‌های عمومی و همچنین در قالب بیلبوردهای شهری منعکس شود.

نادری با اشاره به اینکه موضوع «روزی حلال» علی‌رغم اینکه اجتماعی است، اما جنبه‌های دینی و قرآنی فراوانی داشته و احادیث متعددی در این زمینه داریم، افزود: این موضوع اهمیت عجیب و ویژه‌ای در سبک و سیره ائمه اطهار (ع) داشته است که این اهمیت باعث می‌شود وظیفه ما هنرمندان برای ارائه اثر در این موضوع سنگین‌تر شود.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال