یکشنبه 5 خرداد 1398

به بهانه پاسداشت روز خبرنگار، روایتگران خاضع و بی‌ادعای حقیقت

خبرنگار
    -     کد خبر: 4853
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/17|10:46
سرویس : استانها
حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان، روز خبرنگار را به همه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران صاحبان اندیشه، قلم و تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، متن پیام حوزه هنری زنجان به شرح زیر است:
 

«۱۷مرداد، یادآور خاطره بزرگ‌مردِ عرصه اطلاع رسانی، شهید محمود صارمی و روز خبرنگار است. این روز یادآور مجاهدت‌های زنان و مردان حقیقت‌طلبی است که با هدف روایت حقیقت، بیرق بزرگ «آگاهی‌بخشی» را بر دوش کشیده و خاضعانه و بی‌ادعا وجود خویش را چراغ راه جامعه کرده‌اند.

گام نهادن در مسیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی که همانا بسترسازی فضای اندیشه، منطق و تعامل مثبت و سازنده در کشور است، علاوه بر عزمی راسخ، قدم‌های محکم و استوار و بصیرتی دین‌مدار و پرعیار را می‌طلبد؛ چرا که همواره در ارتباطی دوسویه و عمیق با اجتماع زندگی می‌کنند و نمایانگر فکر و فرهنگ آن جامعه‌اند که توسعه و تحولش مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی آن‌هاست.

جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه با توانایی روشنگری خود می‌توانند با هدایت افکار عمومی نقش مهمی در ایجاد ارتباط میان سازمان‌ها و مردم ایفا کرده و راه پیشرفت جامعه را هموارتر کنند و تلاش صادقانه خبرنگاران در پوشش خبری فعالیت‌ها و رویدادهای گوناگون، برای ارتقای سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه مصداق بازر خدمت ارزشمند بوده و همواره شایسته توجه و تقدیر است.

نام‌گذاری هفدهم مرداد به نام روز خبرنگار، درحقیقت پاسداشت کوشش‌های صادقانه خبرنگاران آزاده‌ای است که برای دسترسی، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

در دنیای کنونی با وجود تکنولوژی‌های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات و منابع، کسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان در مورد وضعیت سیاسی اجتماعی، امنیتی و فرهنگی جامعه و انتشار آن‌ها فرایندی بسیار دشوار و در عین حال ضروری و حیاتی است.

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان، فرا رسیدن این روز را به همه روزنامه‌نگاران، صاحبان اندیشه، قلم و تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی و خصوصا خبرنگاران پرتلاش استان زنجان تبریک عرض کرده و از خداوند متعال توفیق ایفای نقش خطیرتان را در خدمتگزاری هر چه بیشتر به مردم و اعتلای میهن اسلامی آرزومندیم.»

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال