یکشنبه 5 خرداد 1398

بیانیه حوزه هنری کردستان به مناسبت روز خبرنگار

بیانیه
    -     کد خبر: 4849
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/17|09:47
سرویس : استانها
به مناسبت روز خبرنگار حوزه هنری کردستان بیانه‌ای منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، متن این بیانیه بدین شرح است:

«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ »

« ۱۷مرداد، سالروز شهادت شهید صارمی فرصتی را فراهم آورد تا تأملی داشته باشیم به پیرامون خود و تجسم نماییم ایامی را که عرصه امروز اطلاع رسانی وجود نداشته است! آن روزهایی که در بی خبری از پیرامون، ظلم و ستم و بی عدالتی های فراوانی صورت می گرفت و آب از آب هم تکان نمی خورد، رویدادها و موفقیت هایی پرافتخاری به دست می آمد و جز معدود نزدیکان، دیگران از آن مطلع نمی گردید و هزاران اتفاق ریز و درشت به وقوع می پیوسته و کسی از آن خبر نداشته است.

اما امروز به مدد و وجود سختکوشان عرصه خبر و اطلاع رسانی، ظالمین و مستکبرین همچون رژیم جنایتکار و کودک کُش صهیونیستی زمانی که  مرتکب جنایتی می شوند در کمترین زمان ممکن جنایتشان برای بشریت نمودار می گردد و خشم و انزجار جهانی گریبانشان را می گیرد، اگر مدافع حرمی همچون حججی در سوریه مقام شهادت را به دست می آورد حضور راویان این رشادت ها، حججی را در اوج شایستگی خود قرار می دهد و اسوه ملی می گردد و هزاران رویداد دیگر که همه و همه حاصل تلاش مستمر و شبانه روزی عزیزانی است که بار سنگین و ارزشمند عرصه روشنگری را در جامعه بر دوش می کشند.

ما امروز مرهون تلاش کسانی هستیم  که در سخت ترین شرایط، درگرما و سرما، در رخدادهای طبیعی و غیر طبیعی، در زمانه های سخت نبرد و جنگ های خانمان سوز در خط مقدم جبهه نه با سلاح گرم بلکه با سلاح قلم و روایتگری از دریچه تصویر در جهت انعکاس آنی رخدادها و ارتقاء سطح آگاهی مردم و همچنین بهبود فرهنگ، تلاش می نمایند و با خلوص نیت و از روی تعهد به جریان آزاد خبری از جان و مال خود می گذرند و دیگران از میوه های استواری و ثابت قدمی آنان بهره مندمی شوند.

این روز  زرین ترین روزهای  تقویم، روز رسانه و فرصتی برای یادآوری مجدد اهمیت خبر و خبر رسانی و نیز ارج نهادن به تلاش و مسئولیت خبرنگاران بعنوان پرچمداران وادی قلم و آگاهی است.

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با گرامیداشت هفدهم مرداد، روز خبرنگار و نکوداشت یاد شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و سایر شهدای خبرنگار، این روز را به تمامی خبرنگاران متعهد تبریگ گفته و زحمات تمام عزیزان رسانه‌ای که با قلم خود در مسیر اعتلای هنر و فرهنگ ناب ایران اسلامی گام برداشته اند را ارج می نهد.

و به همین مناسبت، به حسب وظیفه و قدرشناسی از مقام شامخ خبرنگاران و تجلیل از همراهان و خانواده صبور عرصه اطلاع رسانی، امروز، چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه ۹۷ تمامی خبرنگاران به همراه خانواده محترمشان به صورت رایگان می توانند از فیلم های اکران شده در پردیس سینمایی بهمن سنندج و همچنین سینما آزادی بیجار دیدن فرمایند».

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال