سه شنبه 25 تیر 1398

تشریح برنامه‌های سیزدهمین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد

 کتاب «دِین» شامل خاطرات بچه‌های مسجد جزایری اهواز
    -     کد خبر: 4846
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/16|16:47
بر اساس جدول منتشر شده سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، ۱۲ اثر نمایشی طی روزهای ۱۷ و ۱۸ مردادماه در مساجد استان قزوین به اجرا درمی‌آیند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین گشایش «سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» عصر امروز ۱۶ مرداد۹۷ ساعت ۱۸ الی۱۹:۳۰ با حضور گروه‌های نمایشی و هنرمندان با اجرای موسیقی حماسی و ادای احترام به مقام شامخ شهدا در محل گلزار شهدای قزوین آغاز خواهد شد. همچنین اختتامیه جشنواره نیز ۱۹ مردادماه، ساعت ۱۸ در شبستان امیرالمومنین(ع) مسجد النبی(ص) این استان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، در روز ۱۷ مردادماه، نمایش حرمت حرم از استان هرمزگان به کارگردانی حبیب ناصری و باقر رمضان‌زاده از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و نمایش فانوس از استان کردستان به کارگردانی محمدتقی حیدری از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در مسجد ولایت اجرا می‌شود.

نمایش «شبی که دلی شکست» از استان بوشهر به کارگردانی محمد رنجبریان از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در مسجد موسی‌ ابن جعفر (ع) به اجرا درمی‌آید.

«آن‌سوی رویا» از استان قزوین به کارگردانی حنانه خاتونی از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و نمایش «این قصه برای نخوابیدن است» از استان اصفهان به کارگردانی فرشته شاه‌بندری از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ میزبان علاقه‌مندان به نمایش می‌شود.

در همین روز نمایش دیگری با عنوان نمایش «آن‌سوی دریا» از استان چهارمحال بختیاری به کارگردانی ملیحه سلیمانی ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در مسجد فاطمه‌الزهرا (س) اجرا خواهد شد.

در ۱۸ مردادماه نمایش «نافرجام» از استان خراسان‌شمالی به کارگردانی مرتضی رستمی از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و نمایش «غربت قریب» از استان مازندران به کارگردانی محمد طالبی از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در مسجد ولایت اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان به دیدن نمایش‌های «شبی که دلی...» از استان اردبیل به کارگردانی حسن رهنما‌آذر از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و نمایش «فانوس» از استان گلستان به کارگردانی فرهاد بصیر از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در مسجد موسی‌ابن جعفر(ع) حضور خواهند یافت.

نمایش «کماندار» از استان آذربایجان‌شرقی به کارگردانی علی احمدی از ساعت ۲۱:۳۰ تا۲۲:۳۰ در مسجد امام حسن عسکری(ع) و نمایش «پمپ» از استان کردستان به کارگردانی یونس صحرارو از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در مسجد فاطمه‌الزهرا (س) اجرا خواهد شد.

در مسجد محمد رسول‌الله (ص) که پایلوت اجراهای ویژه داوری این دوره جشنواره است نمایش «آن‌سوی دریا» از استان قزوین به کارگردانی حنانه خاتونی از ساعت ۲۰ تا ۲۰:۳۰ روز ۱۶ مردادماه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در روز ۱۷ مردادماه با برگزاری کارگاه آموزشی کارگردانی از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ نمایش «غربت قریب» به کارگردانی محمد طالبی از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۱۵، نمایش «فانوس» به کارگردانی فرهاد بصیر از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۳:۱۵، نمایش «نافرجام» به کارگردانی مرتضی رستمی از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۴۵، نمایش «کماندار» به کارگردانی علی احمدی از ساعت ۱۸ تا ۱۸:۳۰، نمایش «شبی که دلی شکست» به کارگردانی حسن رهنما‌آذر از ساعت ۱۹ تا ۱۹:۴۵ و نمایش «پمپ» به کارگردانی یونس صحرارو از ساعت ۲۰ تا ۲۰:۳۰ داوری خواهند شد.

در روز ۱۸ مردادماه با برپایی کارگاه آموزشی بازیگری، نمایش «فانوس» به کارگردانی محمدتقی حیدری از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۱۵، نمایش «شبی که دلی شکست» به کارگردانی محمد رنجبریان از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۳:۱۵، نمایش «این قصه برای نخوابیدن است» به کارگردانی فرشته شاه‌بندری از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۴۵، نمایش «حرمت حرم» به کارگردانی حبیب ناصری و باقر رمضان‌زاده از ساعت ۱۸ تا ۱۸:۳۰ و نمایش «آن‌سوی رویا» به کارگردانی ملیحه سلیمانی از ساعت ۲۰ تا ۲۰:۳۰ بررسی خواهند شد.

آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۱۹ مردادماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰ در شبستان امیرالمومنین (ع) مسجدالنبی(ص) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال