یکشنبه 5 خرداد 1398
مهدی سعیدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

حقوق بشر آمریکایی محصول تبلیغات فریبکارانه رسانه‌های غربی است

سعیدی
    -     کد خبر: 4817
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/15|11:59
مهدی سعیدی، کارشناس مسائل بین‌الملل، گفت: تمدن امروز غرب نه به خاطر تلاش بلکه نتیجه رنج و غارت جهان سوم است. آن‌ها حقوق بشر را نادیده گرفتند و دست به کشتار و غارت زدند و امروز با تبلیغات فریبکارانه خود را مدافع حقوق بشر معرفی می‌کنند.

مهدی سعیدی، کارشناس مسائل بین‌الملل، به بهانه روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ درباره حقوق بشر واقعی و حقوق بشر آمریکایی گفت: غرب توانسته است با فضاسازی و تبلیغات مستمر فضای عمومی و افکار جهانی را به سمتی سوق دهد که خود را مدافع و بانی حقوق بشر جهانی معرفی کند؛ در حالی که اگر تنها به تاریخ 500 سال گذشته مراجعه کنیم و اسناد و مدارک خود غربی‌ها را ورق بزنیم خواهیم دید که چه ظلم بزرگ و بی حد و اندازه‌ای به مردمان سایر سرزمین ها روا داشته‌اند.

وی ادامه داد: پیشرفت امروز غرب نتیجه تلاش و کوشش خود آن‌ها نیست بلکه آن‌ها با کشتار، غارت و استثمار مردم آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا به ثروت عظیمی دست یافتند و با نادیده گرفتن حقوق کشورهای دیگر خود را به جایی رساندند که امروز از نظر جایگاه در بالاترین مرتبه هستند و سایر اقوام و ادیان را وحشی و مخالف حقوق بشر می‌خوانند.

این کارشناس مسائل بین المللی تصریح کرد: به گفته خود کارشناسان غربی بزرگ‌ترین جنایات توسط غربی ها صورت گرفته است، آن‌ها در درجه اول خود بزرگ‌ترین فجایع را خلق کردند و سپس به نحوی مسیر علم و دانش را پیش بردند که نخبگان در کشورهای جهان سوم به‌ویژه کشورهای مسلمان خود را منفعل در برابر فرهنگ غرب ببینند.

سعیدی با بیان اینکه علوم غربی مکمل همان راه و روش فریب گذشته است، تاکید کرد: متاسفانه آن‌ها با نگهداشت و عدم آگاهی، جوامع شرقی به‌ویژه مسلمان را به نحوی راهبری کردند که هیچ‌گاه طلبکار حقوق بشر واقعی و مدافع حقوق انسانی در ادیان الهی به‌ویژه اسلام نباشند. زمانی که اسلام را مترادف تروریسم تعریف می‌کنند و افکار عمومی جهان را با اسلام‌هراسی سمپاشی می‌کنند نخبگان غرب‌زده نیز همان حرف‌ها را تکرار کرده و عملا روشنفکران نمی‌توانند به جوامع خود کمکی مبنی بر خروج و برون‌رفت از این مشکلات بکنند.

وی اضافه کرد: رسانه‌های غربی با تهیه خوراک همچنان بر طبلی می‌کوبند که فریبنده است و اگر بخواهیم این دستگاه عظیم را شکست دهیم باید یک همت جدی در فکر و قلم اندیشمندان و نخبگان مسلمان به وجود بیاید تا بتوانند چهره واقعی غرب، حقوق بشر آمریکایی و اتفاقات گذشته را به‌خوبی معرفی و از فریبکاری آن‌ها پرده‌برداری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال