یکشنبه 5 خرداد 1398
محدثی خراسانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

شعر آیینی با اصالت افرادی مانند «شکوهی» درخشید

مصطفی محدثی خراسانی
    -     کد خبر: 4803
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/14|12:33
محدثی خراسانی درباره شعر آیینی و فعالیت مرحوم شکوهی گفت: مرحوم شکوهی تلاش بسیار کرد تا شعر آیینی میزبان حضور جوانان و افراد علاقه‌مند باشد؛ حضور چنین افرادی بود که سبب شد شعر آیینی بدرخشد.

مصطفی محدثی خراسانی، شاعر و پیش‌کسوت شعر و ادبیات، در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره مرحوم شکوهی و اصالت شعر آیینی گفت: امروز سالگرد درگذشت یک شاعر بزرگ در عرصه شعر آیینی است و باید این چهره ادبی را بیش از گذشته به مردم معرفی کرد. شکوهی انسانی وارسته بود که قلم خویش را در مسیر اهل بیت(ع) خرج کرد؛ کاری کرد که مورد توجه این بزرگان و معصومین قرار گیرد.

وی ادامه داد: شعر آیینی دوران پر فراز و نشیبی را از سر گذراند اما شخصیتی مانند شکوهی توانست با تربیت جوانان، با ایجاد حلقه وصل میان نسل جوان و اهل بیت(ع) جریانی را برقرار کند که امروز بدون آنکه در بسیاری از محافل هیئت‌ها و شب‌های شعر نامی از مرحوم شکوهی باشد اما رد پای قلم و سبک شکوهی جاری است. این همان چیزی بود که شکوهی همیشه می‌خواست؛ اینکه بدون هیچ نام و نشانی، مسیری را که در آن حرکت کرده و به آن رونق بخشیده، رهروان جدی و افرادی جوان حضور داشته باشند.

این شاعر آیینی تصریح کرد: مرحوم شکوهی بسیار تلاش کرد تا شعر آیینی میزبان حضور جوانان و افراد علاقه‌مند باشد؛ حضور چنین افرادی بود که سبب شد شعر آیینی بدرخشد. یکی از ویژگی‌های بارز مرحوم شکوهی همین کتاب «پنجه بر پیشانی» است که امروز رونمایی شد. همیشه از مرحوم شکوهی بعدی از اشعار آیینی برجسته می‌شد که نیاز بود ظرفیت‌های بالای این شاعر در بعد دیگری نیز مطرح شود. از همین رو انتشار ابیات عاشقانه شکوهی نشان داد که این انسان تا چه حد ظرفیت شعری داشته و می‌توانسته در موضوعات دیگر شعری نیز قلم بزند؛ اما او شیفته اهل بیت(ع) بود و علاقه داشت همیشه شاعری برای مکتب ائمه(ع) معرفی شود.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال