جمعه 4 بهمن 1398

هنرمندان ۱۱ استان در جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد شرکت می‌کنند

تئاتر بچه های مسجد
    -     کد خبر: 4787
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/13|12:47
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری قزوین با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به میزبانی استان گفت: در این رخداد فرهنگی هنرمندانی از ۱۱ استان کشور حضور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علی هوشمند در نشست خبری که به منظور تشریح فرایند برگزاری این جشنواره برگزار شد، افزود: این رخداد ۱۶تا ۱۹ مردادماه جاری به میزبانی قزوین برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: هنرمندانی از استان‌‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، بوشهر، اصفهان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و قزوین شرکت دارند.

رئیس حوزه هنری استان قزوین اضافه کرد: آثار شرکت کنندگان در این جشنواره پس از اجرا در مسجد محمد رسول الله (ص) داوری خواهد شد.

هوشمند ادامه داد: در حاشیه این جشنواره برنامه یک شب خاطره در منزل شهید سرلشکر عباس بابایی برگزار و از خانواده ۱۳ شهید مرتبط با نمایش تجلیل خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین دفتر تئاتر بچه‌های مسجد در قزوین نیز به عنوان پایگاه دائمی فعالیت‌های این گروه‌ها طی همین مدت در منزل شهید سرلشکر بابایی افتتاح خواهد شد.

هوشمند خاطرنشان کرد: در جشنواره ملی تئاتر بچه های مسجد نمایش «آن سوی دریا» به کارگردانی حنانه خاتونی از قزوین به این جشنواره راه یافته است.

وی گفت: نمایشنامه «از پشت روزنه‌ها» از تولیدات واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری به نویسندگی حمیده وحیدی در اختتامیه این جشنواره نیز رونمایی خواهد شد.

هوشمند با اشاره به تشکیل دفتر تئاتر بچه‌های مسجد قزوین گفت: این دفتر در مردادماه سال ۹۵ تشکیل شده و طی این ۲ سال در مجموع ۴۰ گروه در سطح مساجد استان در این زمینه فعال شده‌اند که ۱۵ گروه از آن‌ها بانوان هستند.

این مسئول، تعداد اعضای ثبت شده فعال در این گروه ها را  ۳۰۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر این نفرات دوره های آموزشی و آماده‌سازی اجرا برای ۷۰۰ نفر تا پایان تابستان انجام می‌شود.

هوشمند تعداد نگارش‌های انجام شده توسط گروه‌های تئاتر بچه‌های مسجد قزوین را پنج نمایشنامه مصوب و تعداد اجراهای محله‌ای، مسجدی و حسینیه‌ای آن‌ها را نیز ۴۸ مورد اعلام کرد.

به گفته وی، کوروش سلیمانی، سید حسین فدایی حسین و علی سلیمانی داوران این جشنواره را تشکیل می‌دهند.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال