دوشنبه 16 تیر 1399
اهورا ایمان در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

ترانه نقطه عطف شعر و موسیقی است

اهورا ایمان
    -     کد خبر: 4732
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/6|12:06
مجری و کارشناس سلسله برنامه‌های «اتفاق ترانه» گفت: تلاش داریم تا در سری جدید برنامه «اتفاق ترانه» ارائه آثار با تمرکز بر ترانه باشد و در واقع این برنامه را با جدیت بیشتری به صورت ترانه و موسیقی محور پیش خواهیم برد.

اهورا ایمان، شاعر، ترانه‌سرا و خواننده کشور که به‌تازگی اجرای سلسله برنامه‌های «اتفاق ترانه» را بر عهده گرفته است، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان اینکه در دور جدید این برنامه تغییراتی صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: تلاش داریم تا در سری جدید برنامه «اتفاق ترانه» ارائه آثار با تمرکز بر ترانه باشد و در واقع این برنامه را با جدیت بیشتری به صورت ترانه و موسیقی‌محور پیش خواهیم برد.

وی ادامه داد: با توجه به سابقه کارم در حوزه ترانه‌سرایی و پژوهش ترانه، این سلسله برنامه‌ها را هم با تمرکز بیشتر بر ترانه پیش خواهیم برد. در هر برنامه از متخصصان و ترانه‌سرایان برجسته کشور هم دعوت به عمل خواهد آمد و در واقع تلاش داریم «اتفاق ترانه» تنها منحصر به سالن مهر و یک روز خاص نباشد و از دل این سلسله برنامه‌ها، ترانه‌سرایان حرفه‌ای بیرون بیاید. معتقدم نیاز به پرورش ترانه‌‌سرایان داریم، ترانه ژانری پربازده است و باید افراد حرفه‌ای وارد این عرصه شوند.

ایمان با تاکید بر اینکه ترانه نقطه عطف دو هنر کهن یعنی شعر و موسیقی است، گفت: با پرداختن مناسب به ترانه، در واقع هم به شعر و هم موسیقی پرداخته‌ایم. نگاه من به برنامه «اتفاق ترانه» اجرایی است و افرادی که به این برنامه دعوت می‌شوند هم تنها در حوزه تئوری موسیقی صاحب‌نظر نیستند و از افرادی که فعالیت داشته‌اند و می‌توانند به جوان‌ترها راهکار بدهند دعوت خواهیم کرد.

گفتنی است، اهورا ایمان در اول خرداد 1353 در شهر بم به دنیا آمد. وی در دوران نوجوانی به موسیقی علاقه‌مند شد و نواختن نی، دف، تار و سه‌تار را فراگرفت و تحت تأثیر همشهری خود ایرج بسطامی مشغول فراگیری موسیقی به صورت خودآموز شد و در سال 1375 در رشته ادبیات فارسی فارغ‌التحصیل شد.

سی‌ودومین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز موسیقی حوزه هنری، امروز ششم مرداد ساعت 18 در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ برگزار می‌شود.

ورود برای عموم علاقه‌مندان به این محفل ادبی آزاد است.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال