یکشنبه 5 خرداد 1398
راز و رمز سودآوری و موفقیت موسسه هنرهای تصویری سوره

الگویی برای موسسه‌های فعال در شبکه نمایش خانگی

جبار آذین
    -     کد خبر: 4726
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/3|11:26
موسسه هنرهای تصویری سوره به رغم وابستگی به حوزه هنری، خودگردان بوده و با مدیریت درست و به‌روز، توانسته با کسب اعتماد خانواده‌ها به توفیق اجتماعی و مالی دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جبار آذین، منتقد سینما در یادداشتی به تشریح فعالیت موسسه هنرهای تصویری سوره در بازار شبکه های خانگی کشور پرداخت که به شرح زیر است:

شبکه نمایش خانگی کشور، گروه‌هایی مختلف و متعدد ازمدیران، هنرمندان و کارشناسان را در کنار تاجران و کاسبکاران در خود جای داده است. آن‌ها با تمام توان مالی و امکانات و حمایت‌ها و بی‌حمایتی‌های سازمان‌ها و جریان‌های هنری و فرهنگی به کار خود ادامه می‌دهند.

شبکه نمایش خانگی در آغاز فعالیتش، دوستدار و علاقه‌مند فراوان داشت، ولی در ادامه، فقط آن‌هایی ماندند و دوام آوردند که یا به حامیان پولدار وصل بودند و یا با مدیریت درست و کارکرد مناسب توانستند، در این شبکه بمانند و کار کنند. مدتی قبل بیست‌وسه موسسه وابسته و غیروابسته در این فضا فعال بودند، اما ضعف‌های مدیریتی و دانشی و مالی و عملکرد نامناسب برخی، آن‌ها را از فعالیت بازداشت و پس از کلی ضرردهی، هفده موسسه تعطیل شدند، لیکن سایرین همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.

موسسه هنرهای تصویری سوره از زیرمجموعه‌های حوزه هنری، یکی از فعالان شبکه خانگی است که برخلاف دیگر گروه‌های عضو شبکه، در مدت فعالیت خود، نه تنها ضرر نداده که سالیانه میلیون‌ها تومان سودرسانی هم داشته است. شاید در نگاه نخست، این‌گونه تصور شود که پشتیبانی و تزریق مالی حوزه هنری، عامل سرپایی و موفقیت این موسسه بوده است، ولی واقعیت ها و آمار نشان می‌دهد که این موسسه به‌رغم وابستگی به حوزه هنری، خودگردان بوده و با مدیریت درست و به‌روز، توانسته با کسب اعتماد خانواده‌ها که از سیاست‌ ها و اهداف اصلی حوزه است، به توفیق اجتماعی و مالی دست یابد. نظرسنجی پیوسته، تحلیل نیاز مخاطب، حضور فعال در بازار شبکه و استفاده از فناوری در پخش و توزیع ازجمله عواملی‌اند که زمینه‌ساز موفقیت موسسه هنرهای تصویری حوزه هنری شده‌اند و در میان آن‌ها، بدون شک اعتمادسازی و کسب اعتماد خانواده‌ها، عامل اصلی راهیابی آن به میان مردم و خانواده ها بوده است. راهکارها و روش ها و اهدافی که موسسه مورد اشاره را به موفقیت رسانده‌اند، می‌تواند الگوی اجرایی دیگر موسسه‌های فعال شبکه خانگی باشد. موسسه هنرهای تصویری سوره، عامل پخش و توزیع  فیلم‌های ارزشی، انقلابی و دفاع مقدسی است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال