یکشنبه 5 خرداد 1398
سید جواد هاشمی:

بچه‌های مسجد باعث پیوند مردم شهرستان با هنر شده است

سید جواد هاشمی
    -     کد خبر: 4707
    -     تاريخ انتشار : 1397/5/1|12:53
سید جواد هاشمی، بازیگر و کارگردان تئاتر، در ارتباط با جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» بیان کرد: جشنواره تئاتر مردمی «بچه های مسجد» رسالت بزرگی بر دوش خود دارد، این جشنواره با خط مشی‌ای که برای خود تعریف کرده است، باید از دریچه هنری موفق به اعلام حرف‌های خودش بشود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان تئاتر، گفت: موضوعاتی نظیر اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی می‌تواند اولویت جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» قرار بگیرد. البته این جشنواره همان‌طور که از نامش پیدا است، مختص جوانان است و همین مسئله باعث ارتقای سطح کیفی جشنواره می‌شود.


این بازیگر در ارتباط با برگزاری جشنواره تئاتر مردمی «بچه های مسجد» در شهرستان‌ها، بیان کرد: این مسئله هم نظیر ندارد. جشنواره‌های زیادی از گذشته تا به امروز در اقصی نقاط کشور برگزار شده است ولی طی سال‌های اخیر بیشتر جشنواره‌‌های هنری از شهرهای دیگر به تهران کوچ کردند که این مسئله ابعاد منفی زیادی دارد. از این رو خیلی خوشحال هستم که جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌‌های مسجد» با حضور در شهرستان‌های کشورمان باعث پیوند مردم شهرستان با هنر می‌شود.


هاشمی با اشاره به اینکه نسل جدید هنرمندان تئاتر از هوش بالایی بهره‌مند هستند، اظهار کرد: نسل فعلی فعال در تئاتر از ویژگی‌های مثبت زیادی سود می‌برد که یکی از خصلت‌های بارز آن‌ها جاه‌طلبی است. همین مسئله باعث پیشرفت و رشد سطح کیفی جامعه می‌شود و ایضا هر جشنواره‌ای از این انگیزه‌ها استفاده کند مطمئنا نتیجه مثبتی دریافت خواهد کرد. امیدوارم همه جشنواره‌ها با ویژگی جشنواره تئاتر «بچه‌های مسجد» برگزار شود.


این بازیگر در پایان بیان کرد: جشنواره‌ها باید با موضوع و محوریت‌های مشخص برگزار شود تا هدف‌گذاری‌ای که برای آن شده بر همگان روشن و نمایان باشد. جشنواره «بچه‌های مسجد» در مسیری قرار دارد که دستاورد سال‌های آینده آن از معرفی چهره‌های مستعد و جدید به تئاتر خبر می‌دهد که امیدوارم اختلالی در این مسیر ایجاد نشود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال