سه شنبه 1 بهمن 1398
رامین در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

صدای رسای هنر چهره واقعی استکبار را هویدا می‌کند

رامین
    -     کد خبر: 4690
    -     تاريخ انتشار : 1397/4/31|10:44
معاون اسبق مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: تلاش غرب این است که اسلام را حامی تروریسم نشان دهد، صدای رسای هنر ابزاری برنده است که می‌تواند چهره واقعی استکبار را به‌خوبی هویدا کند.

محمدعلی رامین، معاون اسبق مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از فعالان دانشجویی و مبارزان دوران انقلاب در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره نقش هنر در معرفی چهره واقعی غرب، گفت: رسانه یکی از ابزار قدرتمند در ایجاد جریان فکری له یا علیه یک پدیده یا پارادایم فکری است. زمانی که اسلام، انقلاب اسلامی و یا هر پدیده نوظهوری که در جغرافیای تفکری در مقابل غرب، سرمایه‌داری و رژیم اسکتباری تعریف می‌شود مورد تهاجم رسانه‌ای قرار می‌گیرد و از همین رو جای مظلوم و ظالم عوض می‌شود.

وی ادامه داد: هنرمند باید با ایجاد عرصه‌های نوین پرده‌های پنهان و توطئه‌های دشمن را خنثی کند. عرصه هنر یک عرصه تخصصی است که باید در کنار تخصص استعداد خدادادی نیز به کار گرفته شود. از همین رو کشف استعدادها، ایجاد زمینه پرورش و رشد چنین افرادی به تربیت نیروهای انقلابی و دغدغه‌مند در عرصه هنر بسیار کمک می کند.

معاون اسبق مطبوعاتی تصریح کرد: اتاق فکرهای بسیاری شبانه‌روز برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند اسلام، انقلاب اسلامی و تفکر اسلام ناب را خدشه‌دار کنند، آن‌ها تلاش می‌کنند مسلمانان را ضد حقوق بشر معرفی کنند و خود را مدافع آن، این در حالی است که بزرگ‌ترین جنایات در یک قرن گذشته مستقیما توسط خود آمریکا و هم‌پیمانان آن انجام شده است.

رامین با در ادامه تاکید کرد: انسان امروزی اطلاعات خودش را از کانال‌های ارتباطی کسب می‌کند و این کانال‌ها در بستر یک کل واحد شکل می‌گیرد حال باید بسیار دقیق حرکت کرد و این دقت یک هنر است و هنرمند باید دقیقا محتوایی را نشانه بگیرد که بتوان از ادعای خود یعنی دفاع از مظلوم واقعی را به‌خوبی نشان داد.

وی با بیان اینکه قربانیان تروریسم امروز نه اروپایی‌ها بلکه مردم مظلوم یمن هستند، خاطرنشان کرد: زمانی که یک بمب‌گذاری در یک شهر اروپایی انجام می‌شود، همه مردم جهان به خیابان‌ها می‌آیند و برای کشته شدن چند نفر چند روز عزا می‌گیرند ولی در یمن، فلسطین و ده‌ها کشور اسلامی دیگر هزاران نفر توسط تروریست‌های واقعی کشته می‌شوند و هیچ‌کس اعتراضی نمی‌کند. تلاش غرب این است که اسلام را حامی تروریسم نشان دهد. صدای رسای هنر ابزاری برنده است که می تواند چهره واقعی استکبار را به خوبی هویدا کند.

این فعال فرهنگی ادامه داد: باید مردم جهان هوشیار شوند و این هوشیاری توسط هنرمندان و دغدغه‌مندان آزاده صورت می‌گیرد. کسانی که خود به عنوان نخبگان جامعه زودتر از همگان متوجه ریشه مشکلات می‌شوند و تشخیص می‌دهند باید کجا را هدف قرار دهند تا آگاهی مردم مسجل شود.

اتمام پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال